YENİ ESNAF KEFALET KOOPERATİFİ BAŞKANI BEKTAŞ ASLAN: “9 AYDA ESNAFLARIMIZA 63 MİLYON TL KREDİ DAĞITTIK”

 

 

Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan “2020 yılının ilk gününden 09.09.2020 tarihine kadar geçen sürede esnaflarımıza 63 milyon TL kredi dağıttık” dedi.

Başkan Bektaş Aslan, pandemi döneminde plasmanda veya esnafa kredi verilmesi konusunda sıkıntı yaşanmadığını belirterek, “Bu dönemde kooperatifimize gelen ve şartları uyan tüm esnaflara talepleri olan krediler verildi. Bu yıl 09.09.2020 tarihine kadar toplam 983 kişiye 63 milyon TL tutarında kredi dağıttık. Ayrıca düne kadar 82.500,00 TL olan plasmanı 115.000,00 TL’ye çıkardık” dedi.

Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifini, ülke genelinde 1. sınıf Kooperatif düzeyine çıkarttıklarını da belirten Başkan Bektaş Aslan, “Bölgemizde bulunan 53 kooperatif arasında 5. sıradayız. Türkiye genelinde ise bin kooperatif arasında 54. sıraya yükseldik.

Elde ettiğimiz bu başarı ortaklarımız başta olmak üzere yönetim ve denetim kurulumuz, personelimiz ve banka personeli ile yetkililerinin başarısıdır.

Bizler güçlü ve tecrübeli ekibimizle hizmet yapıyoruz. Allah, üyelerimizden ve ortaklarımızdan da razı olsun. Biz ortaklarımızın iyi günde kötü günde hep yanındayız. Hükümetin açıkladığı kurallar çerçevesinde kredi veriyoruz. Gönül ister ki kredilerden alınan faiz daha da düşük olsun. Bizler iyi işler yapabiliyorsak, esnafımızın sıkıntısını giderebiliyorsak, bundan mutluluk duylarız” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*