Yalova’da bilim ve kongre merkezi kurulacak…

Yalova’da bilim ve kongre merkezi kurulacak

Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyük gümüş, Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar’la parti binasında basın toplantısı düzenledi.

Büyükgümüş, Etibank Tesisleri’nin Yalova Üniversitesine tahsis edildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Haziran 2018’de Yalova’da mitinge katıldığını hatırlatan Büyük gümüş, “Bu mitingde özelikle Eti bank Tesisleri’nin üniversitemize tahsisiyle burada bir bilim ve kongre merkezi inşa edileceğinden bahsetmiş, bunu Yalova kamuoyuna vadetmişti. Bizler de o günden itibaren çalışmalarımızı başlatarak güzel, bereketli bir çalışmanın sonucunda bu arazimizin Yalova Üniversitemize tahsisini sağladık. Yalova’mıza hayırlı, uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Eti bank Tesisleri’nde 60 dönüm ve 10 dönüm büyüklüğünde iki arazi bulunduğunu ve bunu çevreleyen 60 dönüm civarında yeşil alan olduğunu dile getiren Büyük gümüş, şunları kaydetti:

“Burası tamamıyla artık Yalova’nın hizmetinde. Atıl duran bu araziyi Yalova’mızın hizmetine sunuyoruz, Çiftlik köyümüzün hizmetine sunuyoruz. Burada ayrıca 60 dönümlük kısımda söz konusu kongre vadisi hayata geçirilecek. Geri kalan 10 dönümlük araziye de Çiftlikköy Belediyemizin planlamasıyla burada vatandaşlarımızın hoşça vakit geçireceği alanlar ve rekreasyon alanları, sosyal donatılar ve burada güzel bir merkez de Çiftlik köyümüz kazanmış olacak. Bunun bütün planlama çalışmaları, bütün tahsis işlemleri dün Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasıyla hayata geçmiş oldu.”

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*