VALİ SU, “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ İRADE” KONFERANSINA KATILDI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ anma programları kapsamında, Mersin Valiliği koordinesinde Tarsus Üniversitesi tarafından düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade” konferansı Vali Ali İhsan Su’nun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın, Toros Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, vali yardımcıları, kaymakamlar, il müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yayınlanan ve 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi ve milletimizin demokrasi zaferinin anlatıldığı video gösterimi yapıldı.

Programda daha sonra Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın tarafından “15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade” konferansı verildi.

Milletimizin tarih boyunca devletini, bayrağını ve kardeşliğini hedef alan hainler karşısında hep dik durduğunu kaydeden Rektör Aydın, milletimizin devletiyle birlikte tarihte az bulunur bir bütünleşmeyle 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminin üstesinden geldiğini ifade etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*