VAHAP SEÇER DEN ACILI AİLEYE ZİYARET…

 

 

 

SEÇER’DEN ACILI AİLEYE ZİYARET

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, 9 yaşında bir çocuğun düşerek kaybolduğu Yalınayak deresinin ıslah edilmesi ve dere yatağı boyunca tehlikelere karşı önlem alınması için hem Büyükşehir Belediyesi’nin hem DSİ’nin sorumluluğunu yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Yerleşim birimlerinin ortasından geçen Yalınayak ve Çavuşlu derelerinin üzeri 17 ay önce açılmış, DSİ ile Mersin Büyükşehir Belediyesi arasındaki yetki karmaşasından dolayı 17 ay boyunca derelerin etrafında güvenlik önlemi alınamamıştı. Şevket Sümer Mahallesi’nde yaşayan 9 yaşındaki Hediye Orman ile 12 yaşındaki ablası Bahar Orman, dereye düşmüş, Bahar yaralı olarak kurtarılırken Hediye Orman kaybolmuştu.

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ile birlikte acılı aileyi ziyaret ederek üzüntülerini iletti. Seçer, kurtarma çalışmaları ve dere yatağının durumu hakkında Orman ailesinden, mahalle muhtarından ve çevre sakinlerinden de bilgi aldı.

Vahap Seçer, Orman ailesini ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İnşallah farklı bir sonuç çıkar ama öyle görünüyor ki bir çocuğumuzu ihmalden dolayı kaybetmişiz. Şu çağda, böyle görüntüler Mersin’e yakışmıyor. Bu ilk değil. Son da olmayabilir. Tedbir almadığınız sürece bu tür hadiseler devam eder. Etrafta konutlar var, burası yerleşim bölgesi ama bu kanalın üzeri açık kalmış, tedbir alınmamış ve kimsenin de dikkatini çekmiyor. Bu hat boyunca çok şikayet alıyoruz. Bu dere yatağının ıslah edilmesi ve tehlikeli halinin sona ermesi gerekiyor. Ben acılı aileye sabırlar diliyorum ama sabır dilemekle bu sorunlar çözülmüyor. Kenti idare edenler olarak görevimizi yapmamız lazım. Kurumlar arasında uyumsuzluk oluyor. Sadece buraya mahsus değil bu. Birçok havzada DSİ ile belediyeler arasında sorunlar oluyor. Bu her iki kurumun yetkililerinin yarattığı bir kriz ise bunu onların çözmesi lazım. Bu makamlar şikayet makamı değil. Kurumlar suçu birbirine atıyorsa bu da çözüm değil. Kurumlar bir araya gelecekler ve bu işi çözecekler. Vatandaş bunu bekliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*