İBRAHİM GÜL: ÜLKEMİZ HER ZORLUĞU ATLATTIĞI GİBİ BU ZORLU GÜNLERİDE ATLATACAK.

İBRAHİM GÜL: ÜLKEMİZ HER ZORLUĞU ATLATTIĞI GİBİ BU ZORLU GÜNLERİDE ATLATACAK.

Ak Parti’nin önemli isimlerinden biri olan önceki dönem ilçe başkanı ve Belediye başkan adayı İbrahim Gül gazetemizi ziyaret ederek gündeme dair konularda açıklamada bulundu.

İbrahim Gül ;yaptığı açıklamada covid 19 nedeniyle tüm dünyada yaşanan ekonomik sıkıntının Türkiye’de de yaşandığını ancak sayın Cumhurbaşkanımızın aldığı tedbir ve kararlarla en hafif şekilde atlatan ülke olmanın onurunu yaşıyoruz…
“Şöyle ifade edelim ki öncelikle ekonomi sadece Türkiye’nin sorunu değil dünyanın bir sorunu.
Özellikle covid-19 hastalığından dolayı tüm dünya ekonomileri sıkıntıya girmiş durumda.
Çünkü bu hastalığın bulaşıcı olması, insanların sokağa çıkmalarının kısıtlanmasından dolayı en fazla zarar gören konu ekonomidir. İşyerlerini açamayan esnaf , fabrikalarını aktif bir şekilde çalıştıramayan işverenler sıkıntılı günler yaşıyor. Türkiye dahil olmak üzere tüm dünya ülkeleri,maddi ve manevi yönden çok ciddi bir şekilde etkileniyor.
Dünya genelinde etkilenen ülkeler arasında bu durumu en az zararla atlatacak ülke Türkiye’dir.
Çünkü covid-19 un ülkemizde yayılmasıyla birlikte alınan tedbirler en az zararla atlatacağımızın göstergesi olmuştur.Cumhurbaşkanımızın almış olduğu ekonomik kararlar, hükümetin geçim sıkıntısı çeken vatandaşlarımıza maddi destek verilmesi ,insanların yarasına bir nebzede olsa merhem olmuştur.
Ayrıca Cumhurbaşkanımız tarafından yeni açıklanan ekonomik tedbirlerin içerisinde esnaflara kira yardımı KDV indirimi aylık hibe niteliğindeki destek verileceğini belirtmesi bu sıkıntılı günlerde vatandaşın yüzünü güldürmüştür. Bu krizde bazı sektörler kepenk kapatırken bazıları ise aktif bir şekilde çalışmaya devam etmektedir.Sokağa çıkmanın kısıtlanması insanların gıda ihtiyaçlarını stoklaması gıda sektörünü ayakta tutmuştur.Ayrıca virüsün yayılımıda hijyenin çok önemli olmasından dolayı temizlik malzemeleri üreten firmaların bu durumdan en az etkilenen sektörler arasında olduğunu görüyoruz.İlerleyen günlerde gerek sağlık gerekse ekonomik yönden Türkiye’yi iyi günler bekliyor.Şunu da unutmamak gerekir ki gelişen ve büyüyen ülkemiz dış güçlerin müdahalesine maruz kalıyor. Bu durum manipülasyonlar yapmak üzere dövizlerdeki suni artışlar gerekse borsadaki alışverişler ile ilgili sıkıntılar yaşandığı kaçınılmaz bir gerçektir.Fakat bu durumun üstesinden gelmek için alınan kararlar ve önlemlerle inşallah atlatacağımıza inanıyoruz.
İnanmak başarmanın yarısıdır ve biz iyi günlerin geleceğine inananarak en doğru ve kararlı bir şekilde yolumuz da sağlam adımlarla ilerliyoruz…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*