UĞUR MUMCU’YU KATLEDİLİŞİNİN 26. YILINDA SAYGIYLA ANIYORUZ

UĞUR MUMCU’YU KATLEDİLİŞİNİN 26. YILINDA SAYGIYLA ANIYORUZ


UĞUR MUMCU’YU KATLEDİLİŞİNİN 26. YILINDA SAYGIYLA ANIYORUZ Cumhuriyet ve demokrasi mücadelesiyle ucunu sivrilttiği keskin kalemi, 24 Ocak 1993’ te uğradığı suikastta kırıldı Uğur Mumcu’ nun. Bu yiğit kalemi aramızdan ayrılışının 26. yıl dönümünde saygıyla anıyoruz.

12 Mart faşizminin ”Sakıncalı Piyadesi” Uğur Mumcu’ nun özelleştirmeler ile ekonomik kaynaklarımızın peşkeş çekilmeye başlandığı, etnik ve dinsel kimliklerin ”demokratikleşme” adı altında ortaya atıldığı bir süreçte katledilmesi sıradan bir terör saldırısı olamaz.

İlkeli ve cesur gazeteciliğin, tam bağımsız Türkiye’ nin, gericiliğe karşı mücadelenin simge isimlerinden Uğur Mumcu, mafya ve siyaset ilişkisine, teröre, yolsuzluğa, kökten dinci akımlara karşı, somut belgelere dayalı çalışmaları ve yayınladığı eserleriyle hayatını derin yapıların ortaya çıkarılmasına adamış, bu yapıların ortaya çıkmasından endişelenenler tarafından katledilmiştir.

Eğitim-İş olarak Uğur Mumcu’ nun ve diğer devrimci aydınlarımızın katillerinden elbet bir gün hesap sorulacağına yürekten inanıyor ve cinayetler, hukuksuzluklar, yolsuzluklar karşısında suskun kalmayacağımızın bilinmesini istiyoruz.

YUNUS KARAMIK

TARSUS EĞİTİMİŞ ŞUBE BAŞKANI

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*