Türk Telekom, “Okulumda Gün ışığı” seminerleri Adana ve Mersin’de devam etti…

Türk Telekom, “Okulumda Gün ışığı” seminerleri Adana ve Mersin’de devam etti

 

Türk Telekom’un az gören çocukların eğitim hayatını kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirdiği Okulumda Gün ışığı projesi kapsamında Adanalı ve Mersinli eğitmenlere “Az Gören Eğitimi” konusunda seminer verildi. Adana Çukurova Kenan Çetinel İlkokulu, Adana Çukurova İMKB İlkokulu ve Mersin Yenişehir Aydınlık evler İlkokulunda gerçekleşen seminerlere 70 eğitmen katıldı.

 

Türk Telekom’un ‘Herkes için erişilebilir iletişim’ prensibi ile hayata geçirdiği Gün ışığı projesi kapsamında, az gören çocukların eğitim hayatını kolaylaştırmak amacıyla Okulumda Gün ışığı adı altında okullara taşıdığı eğitimlere Adana ve Mersin’de devam edildi. Engelsiz Yaşama Derneği (Eyder) işbirliğinde hayata geçirilen proje kapsamında Adana Çukurova Kenan Çetinel İlkokulu, Adana Çukurova İMKB İlkokulu ve Mersin Yenişehir Aydınlık evler İlkokulunda seminerler düzenlendi. Seminere katılan 70 eğitimci ve yöneticiye “Az Gören Eğitimi” konusunda uygulamalı bilgiler eğitimler verildi.

Okulumda Gün ışığı seminerleri ile az gören öğrencilerin sınıf ortamlarının düzenlenmesi, daha kaliteli eğitim alabilmesi, “az gören” eğitiminin yaygınlaşması ve sistematik olarak uygulanması amaçlanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*