TİRAT MUTFAK ATÖLYESİNDE İLK DERS HEYECANI….

 

 

Mezitli Belediyesi’nin muhteşem bir açılışla hayata geçirdiği Tirat Mutfak Atölyesinde ilk workshop gerçekleştirildi. İlk yemeği, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyğit’in mutfağa girerek el yapımı makarna hazırladıkları atölyede gerçekleştirilen ilk workshopta kursiyerler, ödüllü aşçı Müslüm Aktaş’ın yönetiminde Güneydoğu Asya’nın en yaygın mutfak lezzetlerinden birisi olan suşi yapımını öğrendi. Malzemelerin alternatif kullanım şekilleri, Türk damak tadına uyumu gibi konularda anlatımların yapıldığı workshop oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Workshop sonrası yaptıkları suşileri birbirlerine tattıran kursiyerler sertifika aldı.

KURSİYERLERİMİZ FARKLI LEZZETLERİN YAPIMI ÖĞRENİYOR

Tirat Mutfak Atölyesinde ilk workshopu gerçekleştiriyor olmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Tam da amaçladığımız gibi farklı meslek gruplarından onlarca vatandaşımız, dünya mutfağının en önemli lezzetlerinden birisi olan suşi yapımını öğrendi. Burada eğitim alan vatandaşlarımız dünyanın farklı tatlarını hazırlamayı öğrenecek. Normal zamanlarda da farklı damak tatlarını almak isteyen insanlarımıza hizmet verecek şekilde projelendirdik” dedi.

VİRÜS, GIDAYA OLAN İHTİYACI DAHA ÇOK GÖSTERDİ

Birkaç yıl önce hayata geçirilen amfitiyatronun kafeterya bölümünün, dünya mutfaklarının örneklerinin öğretildiği bir Yemek Atölyesi olmasını kararlaştırdıklarını belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Pandemi süreciyle birlikte insanların en çok gıda ve beslenmeye ihtiyaç duyduğunu ifade eden Tarhan, “Pandemi süreciyle birlikte virüs bize gösterdi ki beslenmemize daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Bağışıklık sistemimizi güçlendirecek daha sağlıklı besinler tüketmek zorundayız. İyi olmasını ümit ediyorum. Bizimde salgın sürecine bu şekilde bir katkımız olsun istiyoruz” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*