TARSUS’TA ZABITA, YOLLARI VE KALDIRIMLARI İŞGAL EDİLEN BÖLGELERE OPERASYON YAPTI.

TARSUS’TA ZABITA, YOLLARI VE KALDIRIMLARI İŞGAL EDİLEN BÖLGELERE OPERASYON YAPTI.

Sokak aralarındaki caddelere masa ve sandalye koyarak ailelerin ve vatandaşların geçişlerinde zorluk çıkartan Ulu Cami ve çevresindeki çay ocakları ve kıraathanelere Tarsus Belediye Zabıta ekipleri masa ve sandalye denetimi gerçekleştirdi.

Ara sokaklarda da denetim yapan zabıta ekipleri caddeleri ve kaldırımları işgal ettikleri gerekçesiyle bazı kahvehaneleri uyaran zabıta ekipleri vatandaşlardan olumlu tepki alırken, esnaf ve ve aileler yola ve caddelere masa atılmaması için çalışmaların daha da sıklaştırılmasını istediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24 Temmuz Gazeteciler Ve Basın Bayramı Kutlu Olsun

24 Temmuz, Türk basın tarihinin önemli dönüm noktalarından biri; basına sansürün kaldırılışının 111. Yıl dönümü… Bilindiği üzere bu önemli gün ülkemizde, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanıyor. Kutlu olsun.

Dünden bugüne basın, toplumsal yaşamın en önemli unsurlarından biridir. Daima gelişen ve zenginleşen yapısıyla insanımızın temel ihtiyacı, milletimizin ortak sesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi, “… Milletimizin müşterek sesidir. Bir milleti irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermekte, hulasa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.”

Dolayısıyla basın, ülke olarak gelişmemizin, kalkınmamızın, güçlenmemizin ve hedeflerimize ulaşmanın en önemli kurumlarından biridir. Çünkü basın, ülkemizde olup biten her şeyi kamuoyumuzun gündemine taşıyarak toplumsal aydınlanmamıza ve demokrasimizin gelişmesine katkı sağlamaktadır. Yine her türlü gündemi, ülkemizin hedefleri doğrultusunda, milletimizin duygu, beklenti ve ihtiyaçlarını uluslararası alana taşıma noktasında, çok büyük bir sorumluluk üstlenmekte ve 7/24 bu sorumluluğu yerine getirmektedir. Basının, Türk Milletinin Milli Mücadele ve 15 Temmuz gibi olağanüstü dönemlerinde ortaya koyduğu milli duruş ve vazife aşkı ise, ayrıca takdire şayandır.

İnanıyorum ki, basınımız, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da üzerine düşen görevi eksiksiz yerine getirecektir.

Bu topraklarda olup biteni, doğru ve tarafsız bir şekilde gündeme taşıyarak, şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasına, güçlenmesine ve markalaşmasına katkı vermeye devam edecektir.

Bu yolda emek veren tüm basın çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Hayırlı hizmetlerde bulunarak ebediyete irtihal edenleri rahmetle anıyorum. Böylesine önemli bir görevi yerine getirmek için halen emek veren; görev yapan arkadaşlarımız olmak üzere, tüm basın çalışanlarının ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, tüm arkadaşlarımıza sağlık, başarı ve esenlikler dilerim.

İbrahim gül

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*