Tarsus’ta yaşayan 05-18 yaş grubu tüm çocuk ve gençlerimizi Tesislerimizde Spor yapmaya bekliyoruz.

 

 

Tarsus’ta yaşayan 05-18 yaş grubu tüm çocuk ve gençlerimizi Tesislerimizde  SPOR yapmaya bekliyoruz.

İLÇE SPOR MÜDÜRÜ  MURAT TARSUSLU: YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR…

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz tarafından her yıl düzenli olarak organize edilen yaz spor okulları, kayıtlarımız başladı. Kayıtlar yıl boyu devam edecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde 2013 yılında hayata geçirilen İl Spor Merkezleri

uygulamasında, 05-18 yaş grubu çocuk ve gençlerimize yönelik düzenlenecek olan Yaz Spor Okullarımız, Voleybol, Basketbol, Atletizm, Karate, Judo, Boks, Badminton, Geleneksel Okçuluk, Cimnastik, Halter, Güreş, Masa Tenisi, Tenis, Satranç olmak üzere 14 branşta faaliyet gösterecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız, gerek dev tesisleşme hamlesiyle, gerek uluslararası spor organizasyonlarında elde edilen başarılarla, gerekse Türk sporunun marka değerinin artış göstermesiyle beraber sporcu yetiştirme alanında da önemli adımlar atıyor.

Sporu sevdirmenin, spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmanın, toplumda spor kültürünü güçlendirmenin ve sporun daha geniş kitlelere yayılmasının amaçlandığı projede, değerlendirmeler sonucunda başarılı olan ve gelecek vaat edenler gençler ve çocuklarımız spor kulüplerine yönlendirilerek, profesyonel spor yaşamlarına ilk adımlarını atıyorlar.

Gerek çocuklardan ve gençlerden gerekse ebeveynlerden büyük ilgi gören projeye her geçen gün ilgi artıyor. Bu bağlamda Tarsus’ta yaşayan 05-18 yaş grubu tüm çocuk ve gençlerimizi Tesislerimizde Spor yapmaya bekliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

Murat TARSUSLU

İlçe Müdürü

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*