TARSUS’TA İŞİTME KAYBI  İLE OLUŞAN  ALGILAMA PROBLEMLERİ KONULU KONFERANS…

 

TARSUS’TA İŞİTME KAYBI  İLE OLUŞAN  ALGILAMA PROBLEMLERİ KONULU KONFERANS.

Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu’nun ‘Doktor Sunumları’ kapsamında düzenlendiği ‘İşitme Kaybı İle Oluşan Algılama Problemleri’ konulu sunum İşitme Uzmanı İmran Çakır’ın anlatımıyla Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma ve Erinç Evi’nde gerçekleşti.

Basın sözcüsü Emine Kuren’in  verdiği bilgiye göre sunuma, Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu, Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma ve Erinç Evi personelleri ve gönüllüleri, Zübeyde Hanım Bütünleşik Gündüz Yaşam Evi gönüllüleri ve personelleri, alzheimer hasta yakınları ile birlikte davetliler katıldı.

İşitme uzmanı İmran Çakır sunumuna kulağın tanımını yaparak başladı. Kulağın fizyolojisi ve anatomisi hakkında bilgi verdi. İşitme kaybının ne olduğunu anlatarak işitme kaybı türlerinden bahsetti. İşitme kaybının insan vücuduna etkilerine vurgu yaparak tedavi metodlarını açıkladı. İşitme kaybının beyindeki algılama hücrelerini öldürdüğünü belirterek düzenli doktor kontrolünün yapılmasına dikkat çekti. İşitme kaybı ile oluşan algılama problemlerini sosyal yaşamdan örnekler vererek dile getirdi.

Sunum, katılımcılardan gelen soruların İşitme Uzmanı İmran Çakır tarafından yanıtlanması ile son buldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*