“TARSUS’TA DOWN SENDROMLU BİREYLERE YÖNELİK KAFE AÇILDI”

Tarsus Belediyesi down sendromlu ile engelli bireylerin sosyal hayata daha iyi adapte olmalarını sağlanmak amacıyla +1 kafenin açılışını gerçekleştirdi.
Tarsus Belediyesi tarafından hizmete açılan ve özel bireylere yönelik Tarsus’ta ilk mekân olma özelliğini taşıyan ‘+1 Kafe’ düzenlenen törenle açıldı. Törene, kentin protokol yöneticilerinin yanı sıra Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Dursun Arslan, sivil toplum kuruluşları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
“BU SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNİ YERİNE GETİRMEK GÖREVİMİZDİR”
Hizmete açılan kafenin bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu  dile getiren Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “ Bu sosyal sorumluluk projesini sosyal bir kutsallık olarak gördük. Çünkü, ülkemizde down sendromlu ve engelli bireylerimize yönelik bu tür kafeler çok az sayıda var. Artı bir kafe,  down sendromlu kardeşlerimizin ve engelli kardeşlerimizin sosyal ortama ve sosyal hayatta var olmalarını gösteren en önemli projelerden birisidir. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
“CARİ AÇIĞIMIZ YOK, 8 MİLYON FAZLAMIZ VAR”
Belediyenin cari açığı ile ilgili de kendisini dinleyenlere seslenen Başkan Bozdoğan, “Göreve gelmeden önce son 15 ayın cari açığı 82 Milyon Lira. Bizim olduğumuz 15 aylık dönemde cari  açık yok, 8 Milyon fazlalık var. Bir belediyenin nereden nereye geldiğine bir bakın. Ve dün mevzuatla ilgili uzmanlar geldiğinde ilk sordukları ki bunlar Ankara Büyükşehir’inde bütçesini yapan mevzuatına bakan arkadaşlar. Nasıl başardınız? ne yaptınız? bu Türkiye’de bir belediyede olur ya da iki belediyede olur. Bu başarı nasıl geldi, dediler. Cevabımız şu şekilde oldu; “Çalmadık, çaldırmadık. Başka hiçbir nedeni yok”  dedik” ifadelerini kullandı.
Başkan Bozdoğan son olarak sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Benim bu kentte umudum çok fazla, umudum edebiyatta, umudum kitaplarda, umudum sözcüklerde, umudum belediyede çalışan tüm memurlarım, işçilerim, müdürlerim, başkan yardımcılarım gibi çıplak elle demire, ateşe ve dikene dokunan halkımdan umudum.”
Konuşmanın ardından Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan , kafenin açılış kurdelesini down sendromlu çocuklarla birlikte kesti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*