Tarsus’ta Doktor ve Sekreteri darp edildi…

Metni küçült
Metni büyüt

 

Tarsus’ta Doktor ve Sekreteri darp edildi…

Mersin’in Tarsus ilçesinde M.A. muayene olduğu devlet hastanesin de tartıştığı Dk. Şakir Alper Cansever ve sekreterini darp etti.
Tarih: 20 Aralık 2019 Cuma 15:5
Metni küçült

Tarsus ilçesinde muayene olduğu hastanede çektirdiği röntgen filmini göstermek isteyen M.A, kendisine içeride başka hasta olduğunu biraz bekledikten sonra kendisiyle ilgileneceğini belirten Dr. Şakir Alper Cansever ile tartışan M.A, doktoru ve sekreterini darp etti.

 

70. Yıl Devlet Hastanesi’nde görevli ortopedi uzmanı Dr. Şakir Alper Cansever, 17 Aralık’ta hastaneye başvuran M.A.’yı muayene etti. Vücudunun çeşitli bölgelerinde ağrıları olduğunu söyleyen M.A., Cansever tarafından röntgene gönderildi.

 

M.A., röntgen çektirmeye giderken, Cansever de kapı önünde bekleyen diğer hastalarını içeri almaya başladı. Bir süre sonra röntgen filmiyle gelen M.A, Cansever’in başka hastayı muayenesi sırasında, izin almadan odasına girdi. Cansever, M.A’dan, içeride hastası olduğunu söyleyip, dışarıda beklemesini istedi. Bunun üzerine M.A, doktor Cansever ile ona yardımcı olan idari personelden Hatice Çakar’ı darp etti.

 

 

Olay sonrası güvenlik görevlileri, polise haber verdi. Polis ekipleri, M.A.’yı gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri sonrası M.A, adliyeye sevk edilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

 

Olayın ardından sağlık çalışanları, hastane önünde bir araya gelerek, saldırıyı kınadı. 70. Yıl Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Emre Sadık Direk, “Görevi başındaki hekimimiz hastasını muayene etmekteyken, içerideki hastanın da haklarını hiçe sayarak, muayene odasına giren şahıs, hekimimizin uyarısı üzerine şiddete başvurarak, hekimimiz ile görevli personelimizi darp etmiştir. Olay üzerine kolluk güçlerine haber verilmiş, ‘beyaz kod’ işlemi başlatılmıştır. Şahıs cumhuriyet savcılığına sevk edilmiştir. Sağlık çalışanları olarak bizler, günün 24 saati hiç ara vermeden, ailelerimizden feda karlık ederek hastanemizde, aile sağlığı merkezlerinde, 112 acil sağlık hizmetlerinde, ihtiyaç duyulan her yerde ve en sıkıntılı anlarda halkımıza hizmet veriyoruz. Şifa veren ellere vefa bekliyoruz” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*