TARSUS’TA 65 YAŞ ÜSTÜ 30 BİN VATANDAŞA ÜCRETSİZ GIDA KOLİSİ DAĞITILACAK…

 

 

 

TARSUS’TA 65 YAŞ ÜSTÜ 30 BİN VATANDAŞA ÜCRETSİZ GIDA KOLİSİ DAĞITILACAK

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın attığı adımlar takdirle karşılanıyor. Tarsus Belediyesi Corona virüse karşı başlattığı mücadelenin kapsamını genişletiyor. Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan virüse karşı risk grubu içerinde bulunan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşların dışarı çıkmalarını önlemek ve evde kalmalarını sağlamak için 30 bin adet gıda kolisi hazırlığına başladı.

Virüsle mücadele kapsamında, Tarsus Girişimci Kadın Kooperatifi ve gönüllü terziler ile birlikte zaman geçirmeden bir yandan 20 bin maske üretilmesini sağlayan ve bir yandan da belediye laboratuvarında Dünya Sağlık Örgütü’nün formülasyonuna uygun olarak güne kadar 60 bin litre dezenfektan ürettirip, sağlık ocaklarına, eczanelere, otobüs duraklarına, toplu yaşam alanlarına ve vatandaşlara oluşturduğu ekipler aracılığı ile dağıttıran aynı zamanda şehrin bir çok noktasını dezenfekte ettiren,

Başkan Bozdoğan, 65 yaş ve üzeri vatandaşların dışarı çıkmamaları için 30 bin adet gıda kolisi hazırlattı.

Hazırlanan gıda kolilerinde A’dan Z’ye temel gıda maddelerinin yer aldığını bunun yanı sıra maske, dezenfektan ve eldivenin yer alacağını bildiren Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; virüse karşı elbirliği ile mücadele edersek bu belayı en az hasarla başımızdan def ederiz, dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*