TARSUSLULAR CADDELERİ TÜRK BAYRAKLARI İLE GELİNCİK TARLASINA ÇEVİRİP CUMHURİYET İÇİN YÜRÜDÜ.

Tarsus Belediyesi’nin organizesi ile Kaymakamlık önünde toplanan binlerce kişi, ellerinde Türk Bayraklarıyla Cumhuriyet için yürüdü.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle, Tarsus Belediyesi tarafından tertip edilen Cumhuriyet Yürüyüşüne, kalbi vatan sevgisi ile atan binlerce yurttaş katıldı.
Tarsus Belediyesi Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. Yılı kutlamalarına düzenlediği etkinliklerle renk ve coşku kattı. Kutlamaların finalinde “Cumhuriyet Yürüyüşü” ile birlikte Unesco Evi, Turizm Danışma Bürosu ile Butik Otelin açılışı gerçekleştirildi.
Belirlenen toplanma yerine iştirak eden CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ve eşi Derya Özinç Bozdoğan, CHP Tarsus İlçe Başkanı Ozan Varal, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Tarsus İdman Yurdu Kulüp Başkanı Serhat Servet Dövenci, Tarsus İdman Yurdu taraftarları ve binlerce yurttaş ellerinde Türk bayraklarıyla bando ekibinin çaldığı marşlar eşliğinde belirlenen güzergâhta coşku, sevinç ve gururla Cumhuriyet için yürüdü.
Cumhuriyet yürüyüşün ardından Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın kentte sürdürebilir turizmin gelişimine yönelik projeleri arasında yer alan Unesco Evi, Turizm Danışma Bürosu ile Butik Otelin açılışı için Eski Tarsus evlerinin bulunduğu alanda toplanan yurttaşlar saygı duruşunda bulunup hep bir ağızdan İstiklal Marşını söyledi.
Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan yaptığı konuşmada; “ Geriye baktığımızda güç koşullar altında bir devletin, ülkenin bitkin, yılgın, ürkek insanların bir çıkış için ve özgürlüklerine kavuşmak için verdikleri büyük mücadele Kurtuluş Savaşı sonrası meydana gelen en güzel rejim; Cumhuriyet. Kanla, gözyaşıyla, acıyla kazanılan bize altın tepside sunulmayan Cumhuriyet için buradayız. Cumhuriyet’in en önemli değeri nedir biliyor musunuz? Şu an bir aşçının oğlunun, bir tuğla fabrikasında çalışan bir kadının oğlu burada belediye başkanı olarak konuşuyorsa işte Cumhuriyet’in değeri budur. Cumhuriyet özgürlük demektir, Cumhuriyet eşitlik demektir, Cumhuriyet hak demektir en önemlisi Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi olmaktır,” bizde Cumhuriyetimizin bize verdiği güç sayesinde kimsesizlerin kimsesi olmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bu nedenle canı gönülden ellerinizdeki Türk Bayrakları ile Tarsus caddelerini gelincik tarlasına çevirdiğiniz ve Cumhuriyet Yürüyüşümüze iştirak ettiğiniz için, ayrıca Tarsus’a kazandırdığımız Unesco Evi, Turizm Danışma Bürosu ile Butik Otelin açılışlarında yanımızda olduğunuz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, bu hizmetlerin hayata geçirilmesinde emek veren herkesi kutluyor saygı ve sevgileri sunuyorum,” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*