TARSUS TA ENGELLİLER İLE MEDYA  SOHBETTE BULUŞTU…

 

 

ENGELLİLER İLE MEDYA  SOHBETTE BULUŞTU

 

Tarsus Medya Mensupları Derneği tarafından organize edilen toplantıya, engelli bireyler yoğun ilgi gösterdi.

 

“Engelli Hayata Medyanın Bakışı” konulu toplantıya Konuşmacı olarak, İlçe Sağlık Kurulundan Dr. Zehra Özbek, MEDYAD’dan gazeteciler Yakup Boncuk, Ferhat Günaştı katıldı

Toplantıyı Medya Mensupları Başkanı Okan Çalışkan yönetirken, ilk konuşmayı Epilepsi hastalığına farkındalık yaratmak için söz alan Dr. Zehra Özbek yaptı.

Slayt desteği ile katılımcılara  epilepsi hastalığı ile ilgili önemli bilgiler sunan Dr. Özbek, sorulara da cevap vererek hastalığa dikkat çekti.

Daha sonra MEDYAD tarafından hazırlanan görüntüler katılımcılara izletilerek Tarsusta ve Türkiyede engelli bireylerin yaşadığı sıkıntıları ortaya koydu.

Kürsüde söz alan Gazeteciler Yakup Boncuk ve Ferhat Günaştı, engelliler ile ilgili oldukça önemli satır başlarını ortaya koydular.

İlçe Sağlık Kurulu Başkanı Füsun Kaleli ve Kent Konseyi Başkanı Ufuk Başer, Medyad’a bu toplantıdan dolayı teşekkür ederken, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Dursun Aslan’da medyanın önemine dikkat çeken bir konuşma yaparak Başkan Okan Çalışkan ve MEDYAD yönetimine bu farkındalık çalışmaları için teşekkür etti.

Tarsus Sakatlar Derneği Tarsus Şube başkanı Ali Çelik ve Görme Engelliler Derneği Başkanı Fikri Topuz konuşmacılara günün anısına Onur Belgesi ve plaket hediye etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*