Geçmiş zaman olur ki,Tarsus Şoförler Odası Üyeleri Polonya Yolcusu…

GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ…

Tarsus Şoförler Odası Üyeleri Polonya Yolcusu

Mersin’in Tarsus İlçe Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen ve proje temsilcileri Avrupa Birliği Grundtvig Öğrenme Ortaklığı Projesi kapsamında ikinci uluslar arası toplantıya katılmak üzere Polonya’nın Varşova kentine gidiyor….

Mersin’in Tarsus İlçe Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen ve proje temsilcileri Avrupa Birliği Grundtvig Öğrenme Ortaklığı Projesi kapsamında ikinci uluslar arası toplantıya katılmak üzere Polonya’nın Varşova kentine gidiyor.

Başkan Duran Şen, Yönetim Kurulu üyeleri Ayhan Mantar ve Ahmet Sülüç ile tercüman Ersin Çopur ile birlikte pazartesi günü sabahı Polonya’ya hareket edeceklerini söyledi. Avrupa Bakanlığı’na bağlı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından 2012 yılında ülkemizde yapılan başvurular arasında kabul edilmiş olan AB. Grundtvig Projesi kapsamında yetişkinler için alternatif öğrenme yolları projesine katılacaklarını belirten Duran Şen, proje kapsamında Türkiye dışında, İspanya, Polonya ve Bulgaristan’dan ekipler toplantıya katılacağını ifade etti.

Tarsus Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen, ‘Lifelong Learning Trails in Alternative Environments’ isimli proje çerçevesinde İspanya’dan sonra bu kez Polonya’da yapılacak toplantılara katılacaklarını belirterek şunları söyledi: “Bilginin sürekli yenilenmesi neticesinde oluşan gereksinimleri karşılamak ve örgün eğitim dışına çıkmış yetişkin kişilere yaşamları boyunca gerekli olan bilimsel verilerden ve teknolojik gelişmelerden uzak kalmamak kaydı ile geleneksel bilgi, örf, adetler, inançlar ile yeni gelişmeleri aktarmak için alternatif yollar geliştirmek ve uygulamak istiyoruz. Dede ile torun arasında kültür köprüsü kurmak. aynı zamanda kültür mirası değerlerimizi gelecek kuşaklara aktararak kayıt altına almak. Bu aynı zamanda kuşaklar arası kültür birliğini sağlayacaktır. Açmış olduğumuz kurs ile öğrencilerimize Avrupa Birliği’nde trafik, çevre ve kültür kursu vermeye başladık. Alternatif öğrenme yollarını kullanarak kursiyerlerimize hem bilimsel verilerin öğretimini hem de trafik ve çevre eğitimi veriyoruz. Ortaklarımız ile yapmakta olduğumuz çalışmaların değerlendirmesini yaparken uygulamalar konusunda yeni fikirler oluşturmaya gidiyoruz. Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığımız tarafından yürütülen bu projeler aracılığıyla ülkeler arasındaki ön yargılar; sevgi, barış ve hoşgörü ortamı oluşturularak yıkılması yönündeki faaliyetlere ülkemiz adına biz de katkı vermek amacıyla bu proje çalışmalarını yürütüyoruz.’’

Duran Şen ve beraberindeki heyet bir hafta Polonya’da kalacak

Kaynak: Tarsus Şoförler Odası Üyeleri Polonya Yolcusu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*