Tarsus ilçesinde zabıta ekipleri usulsüz kaldırım kullanımına ilişkin yaptığı uygulamada, yola gelişi güzel masa ve sandalye koyan esnaflar üzeride çalışma..

Tarsus ilçesinde zabıta ekipleri usulsüz kaldırım kullanımına ilişkin yaptığı uygulamada, yola gelişi güzel masa ve sandalye koyan esnaflar üzeride çalışma…

Vatandaşın yoluna yada kaldırımlara masa sandalye atanlara aman verilmeyecek.

Mersin’in Tarsus ilçesinde zabıta ekipleri usulsüz kaldırım kullanımına ilişkin yaptığı uygulamada, yola gelişi güzel masa ve sandalye koyan esnaflar üzeride çalışma yaptı.

Sokak aralarındaki caddelere masa ve sandalye koyarak ailelerin ve vatandaşların geçişlerinde zorluk çıkartan Ulu Cami ve çevresindeki çay ocakları ve kıraathanelere Tarsus Belediye Zabıta ekipleri masa ve sandalye denetimi gerçekleştirdi.

Ara sokaklarda da denetim yapan zabıta ekipleri caddeleri ve kaldırımları işgal ettikleri gerekçesiyle bazı kahvehaneleri uyaran zabıta ekipleri vatandaşlardan olumlu tepki alırken, esnaf ve ve aileler yola ve caddelere masa atılmaması için çalışmaların daha da sıklaştırılmasını istediler.
ZABITAYA SALDIRDI, BAŞKANA HAKARET ETTİ.
Tarsus belediyesi zabıta ekipleri yaya güvenliği sağlamak ve görüntü kirliliğini önlemek amacı ile kaldırım işgali çalışmalarını yaptığı sırada bir kişi zabıtalara ve belediyeye küfürler yağdırdı.
Adının H.Y olduğu öğrenilen ve o bölgede sürekli rahatsızlık yaratan bir şahıs olarak bilinen H.Y. tüm vatandaşların önünde zabıta memurlarına saldırırken, belediye başkanına hakaret ve küfürler etmeye başladı.
Emniyet kuvvetlerine haber verilmesi ile olay yerine gelen ekipler zabıta memurlarının şikâyetleri üzerine şahsı gözaltına aldı.

23 Temmuz 2019 07:15

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*