TARSUS CHP’DEN KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ…

 

 

 

TARSUS CHP’DEN KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

 

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Örgütü tarafından Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

İlçe Başkanı Av. Ozan Varal ile Kadın Kolları Başkanı Meryem Kır’ın bizzat takip ettiği etkinlikler kapsamında, Tarsus Yaş-Sebze Meyve Hal’i ardiye bölümünde paketleme işletmelerinde işçi olarak çalışan emekçi kadınlar ziyaret edildi. Burada ardiye çalışanı kadınlara fular armağan edildi.

Yarenlik Alanı’nda, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer tarafından özel olarak hazırlatılan çiçekler kadınlara dağıtılırken, diğer sivil toplum örgütleri tarafından gerçekleştirilen etkinliklere de katılım gösterildi.

MEME KANSERİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRME

8 Mart dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe de imza atan CHP Tarsus İlçe Örgütü, meme kanseri konusunda yaptığı çalışmalarla tanınan Prof. Dr. Tarık Zafer Nursal’ı Beylice mahallesinde düzenlenen toplantı da ağırladı.

CHP İl Başkanı Adil Aktay ve partili yöneticilerin de katılım gösterdiği toplantıda konuşan

Prof. Dr. Tarık Zafer Nursal, her 8 kadından birinin meme kanseri konusunda risk altında olduğunu ifade ederek, hastalığın mahiyeti ve alınması gereken konularda ayrıntılı bilgiler verdi, kadınlardan gelen soruları yanıtladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Tarsus İlçe Örgütü olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde toplumun tüm kesimlerine ulaşmaya çalıştıklarını kaydeden İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, “Kadınlarımızın bir araya geldiklerinde ve örgütlü bir hak mücadelesi verdikleri düzende önünde hiç kimsenin duramayacağına inancım sonsuzdur. Fırsat eşitliğinin sağlandığı, kadınların hayatın her alanında güçlü ve etkin olduğu bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. Bu noktada bir kez daha tüm kadınlarımızın emek günlerini kutluyorum” dedi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*