TARSUS CHP İLÇE BAŞKANI ALİ İLK CEMRE AYDINLIĞIYLA DÜŞTÜ…

 

 

 

 

TARSUS CHP İLÇE BAŞKANI ALİ İLK CEMRE AYDINLIĞIYLA DÜŞTÜ…

 

Cemre aydınlığıyla düştü.!

Kolay olmadı elbet, her mücadelenin bir takım zorlukları olur.

25 yıldır verilen bu zorlu mücadelede; üzüntüler, kırgınlıklar elbet olmuştur. Ama cümle alem gördü ki, CHP’ye gönül verenler bir olunca ve birlikte yol alınca ; başaramayacağı şey yoktur.

Bugün sosyal demokrasi taleplerini, ülkenin dört bir yanında bahara çeviren milyonlarca insan, biliyor ki: 96 yıldır olduğu gibi, Cumhuriyet Halk Partisi ,Cumhuriyetin Partisidir.

Dile kolay gelen ama yaşarken zor geçen 25 yıllık bekleyiş, bizlerin bir daha kaybetmek gibi bir lüksü olmadığını ortaya koymuştur.

Tarsus’ta Cumhuriyet Halk Partisine gönül veren on binlerce vatandaş 31 Mart gecesi ilçe başkanlığı önünde adeta bir haykırış gösterisi yapmıştır.

Türkiye’de yeni bir umut iklimi oluşmuştur.

Adaletsizliğe ,yozlaştırılmaya, yandaşlara hazırlanmış özel ranta geçit vermeyeceğimizi seçim süreci boyunca bas bas bağırdık. Belediye Başkanlarımız sayın Vahap Seçer ve sayın Haluk Bozdoğan’da bu konuyu yaptığı her mitingte işleyerek ” Kalkınmaya açık, toplumsal kaygı güdeceklerini” açık açık beyan ettiler.

Kent ekonomisinin rant ağırlıklı dönüşümüne karşı, üretimi ve istihdamı teşvik eden, gelir artırıcı politikalarla farklı bir belediyecilik yapacağız. Yoksulları hem ekonomik hem de toplumsal olarak desteklemek, bunu bir öncelik olarak kabul etmek , Sadece yardım etmekle yetinmeyen, eğitimden sağlığa, sanattan kentsel kamusal alanlara, ulaşımdan spora kadar yoksulları destekleyen, onlara öncelik veren bir hizmet anlayışını hakim kılacağımızdan kimsenin endişesi olmasın.

Genel Merkezimizin yayınladığı 12 maddelik yerel yönetim beyannamesinde olduğu gibi ,tarafımız halktan yana olacak.!

Sadece yerel siyasetin değil, genel siyasetinde artık Mersin’den yön bulacağını düşünüyoruz. Siyasi ömrünü tamamlayan Cumhur İttifakı ortakları ,siyasal çözülme ile karşı karşıya kalmış ve alınan mağlubiyetin hesabıyla elde var sıfırı yaşamışlardır.

Mersin’de oy kullanan seçmen artık yeni bir siyasi kimlik yaratmış, korkuyu baskıya karşı gelmiştir. Oluşan Sevgi birlikteliği geleceğin temel taşı olmuştur. Halkımızda biliyor ki, Cumhuriyet Halk Partisi geleceğe umutla bakar, ve çalışmalarını bu şekilde sürdürür.

Mersin’de Sayın Vahap Seçer, Tarsus’ta Sayın Haluk Bozdoğan’da umudun birer neferi olarak tarih sayfasına adlarını yazdırmışlardır.

Bu vesile ile ; Sandıklarda görev alan, mahallelerde sorumlu olan, okullarda müşahitlik yaparak sandığa sahip çıkan, partimize gelerek emek harcayan üyelerimize, eski yeni yöneticilerimize, partimizin aday adaylarına , toplumda onlarca ayrıştırıcı söyleme karşı partimize ve adayımıza güvenerek oy veren ,tüm yurttaşlarımıza ”Bahar hoş geldi.”

İsterdik ki partimize emek verip aramızdan ebediyete uğurladığımız dostlarda bugün burada olsaydılar.

Belediye başkanımıza inanıyor, 2.ci 5 yıllık dönem için çalışmaya devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

İnananlara Şükranlarımla;

ALİ İLK

CHP TARSUS İLÇE BAŞKANI

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*