TARSUS BELEDİYESİ’NDEN 3 MAHALLEYE SEBZE VE GIDA YARDIMI…

 

 

 

TARSUS BELEDİYESİ’NDEN HER GÜN 3 MAHALLEYE GIDA, SEBZE, MASKE İLE DEZENFEKTE YARDIMI

Tarsus Belediyesi, Korona virüs salgını sebebiyle her gün 3 mahalleyi ziyaret ederek, işini kaybeden ve ihtiyaç sahibi olan ailelere gıda, ekmek, sebze, maske ile dezenfektan dağıtımına başladı.

Tarsus belediyesi, dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs tedbirleri kapsamında 12 Mart’ta şehirde hijyen seferberliği ilan ederken, başlattığı çalışmalılara aralıksız devam ediyor. Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın girişimleriyle, daha önce 65 yaş üstü vatandaşlara gıda kolisi, tesislerinde üretip halka ücretsiz dağıttığı maske ile dezenfektan ve kent genelinde yapılan dezenfeksiyon çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Belediye, yaptığı hizmetlere ek olarak, salgın nedeniyle işini kaybeden ve dar gelirli aileleri de ihmal etmedi. Her gün 3 mahalleye ziyaret edip, binlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaşmayı hedefleyen Tarsus belediyesi, dün akşam Ferahim Şalvuz, Yarbay Şemsettin ile Beydeğirmeni mahallerinde 20’şer ton patates, soğan, pırasa, 5 ‘şer ton domates ile biber, ve gıda paketi, 2 bin ekmek ile el dezenfektanı dağıttı. Yaklaşık 2 bin aileye ulaşan ekipler, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “ Koronavirüs salgın hastalığına karşı başlattığımız bu amansız mücadelede halkımızın sağlığını korumak adına elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz. Gün içerisinde planlamasını yaptığımız çalışmalarımızı 7/24 esasına göre yürütüyoruz. Ekiplerimizi koordine ederek, bir yandan dezenfeksiyon çalışmaları yapmalarını sağlayıp, bir yandan da halkımıza maske ile dezenfektan dağıtıyoruz. Bu hizmetlerimizin yanı sıra, bu zorlu süreçte işini kaybeden ve evlerinde kalmak zorunda bulunan vatandaşlarımızı ihtiyaçlarını gidermek adına adımlar atıyoruz. Bu bağlamda her gün 3 mahallemizi ziyaret ederek, “sağ elin verdiğini sol el görmeyecek” ilkesiyle akşamın geç saatlerine kadar temel gıda malzemelerinden oluşan paketlerimizi ailelere ulaştırıyoruz. Çalışmalarımızda mesai mefhumu gözetmeden müdüründen amirine ve isçisine kadar canla başla çalışan personellerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Salgın riski ortadan kalkana kadar bu mücadelelimizi bıkmadan, usanmadan sürdüreceğiz” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*