TARSUS BELEDİYESİ EKİPLERİ CORONA VİRÜSÜ’NE ÖNLEM ALIYOR…

 

 

TARSUS BELEDİYESİ EKİPLERİ CORONA VİRÜSÜ’NE ÖNLEM ALIYOR

Son dönemde Dünya’yı etkisi altına alan Corona virüsü’ne önlem ile birlikte salgın hastalıklara karşı belediye ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarına hız verdi.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın talimatları doğrultusunda Corona virüsüne ve bulaşıcı hastalıklara karşı ilaçlama çalışmaları yürüten Temizlik İşleri Müdürlüğü görevlileri tarafından, ilçe genelinde ortak kullanım alanları başta olmak üzere, kamu kurumları, otogar, toplu taşıma araçları, çöp konteynerleri ve belediye birimlerinde ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları başlatıldı.

Corona virüs ve diğer bulaşıcı hastalıklara karşı çalışmaların hız kesmeden aralıksız devam edeceğini bildiren Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; “Yeni Corona Virüs neredeyse tüm dünyaya yayıldı. Ülkemizde de görülmesi kuvvetle muhtemel. Virüsün önemi çok bulaşıcı ve ağır seyirli olmasından değil çok yeni olduğu için hiç kimsenin ona karşı bağışıklığının olmamasından kaynaklanıyor. Aslında normal mevsimsel gribe göre daha bulaşıcı ve daha tehlikeli değil. Vücut direnci yüksek olanlarda hafif seyrediyor. Kronik bir hastalığı olanlar ise daha fazla etkileniyorlar” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*