Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus Devlet Hastanesi’nde doktor ile sağlık çalışanına yapılan saldırıyı kınadı.

 

 

 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus Devlet Hastanesi’nde doktor ile sağlık çalışanına yapılan saldırıyı kınadı.

Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, geçen Çarşamba günü Devlet Hastanesi ortopedi bölümünde darp edilen doktor ile sağlık çalışanına yönelik saldırıyı kınadığını belirterek, sorunların çözümünün şiddet olmaması gerektiğini söyledi. “Sağlık sektörü saygıyı, sevgiyi ve şefkati içerisinde barındıran bir hizmet sektörüdür” diyen Bozdoğan, “Halkın sağlığı için gece gündüz demeden görevini yapmaya çalışan ve fedakârca mesleğini icra eden hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın sebep ne olursa olsun sözlü ve fiziksel şiddete maruz kalması kabul edilemez. Sağlık çalışanlarının şiddete maruz kalması onur kırıcı, üzüntü veren bir durumdur. Geçen Çarşamba günü kentimizde darp edilen Ortopedi Uzmanı Dr. Alper Şakir Cansever ile Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni Hatice Çakar’a geçmiş olsun dileklerimi iletirken, ülkemizin kanayan yarası olan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bir daha bu gibi durumların yaşanmamasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Tarsus önce vatan gazetesi…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*