TARDUD BEGONVİL’LER İLE TARSUS’A RENK GETİRDİ…

 

 

 

TARTUD’DAN MOR BEGONVİL EKİMİ ETKİNLİĞİ

 

Kısa adı TARTUD olan Tarsus Turizm ve Tanıtım Derneği, Dünya Kadınlar günü etkinlikleri kapsamında “Mor Begonvil Ekimi” gerçekleştirdi.

Kırkkaşık bedesteni önündeki parkta gerçekleştirilen etkinliğe Tarsus Belediyesi başkan yardımcılarından Serap Kurtçu ile sivil toplum kuruluşlarının kadın başkan ve üyeleri ile TARTUD başkanı Yeşim Sancaktar İçgören de katıldı.

TARSUS’TA BEGONVİL ŞERBETİ İMALATI

Dernek üyelerinden Serpil Demir de katılımcılara kendi imalatı olan Bengonvil Şerbeti ikram etti. Törene katılanlara ayrıca renkli süslenmiş çakıl taşları hediye edildi. Açılışta konuşan TARTUD başkanı Yeşim Sancaktar İçgören şunları söyledi:

“Uzun zamandır TARTUD adlı derneğimizin mücadele ettiği konular arasında yeralan Kentin görünümünün güzelleşmesi için gerekenler listemizde Begonvil Kenti Tarsus projemiz de vardı. Tarsus’a bir kadın eli değmiş denilsin diye Kadınlar Günü etkinliği olarak bu organizeyi başlattık. Yaşadığımız bu kentin güzel bir görünüme kavuşması sanırım hepimizin dileği. Lakin bunu hep başkalarından beklemek yerine, hepimiz taşın altına elimizi koyalım. Derneğimizin derdi aslında herkesin derdi olmalı. O da, şu.. güzel Tarsus istiyoruz. bu sokaklar, caddeler, parklar, bu kent bizim. bu kente sahip çıkalım. Ona sahip çıkalım. Nasıl olsa bir temizleyen var demiyelim. İzmaritin daha bir çöp olduğunu hatırlayalım. Biz TARTUD derneği olarak bugün ilk adımı attığımız olayda kenti Begonvil çiçekleriyle güzelleştirmek istiyoruz. Küçük başlangıçlar büyük işlerin sebebi olsun” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*