Soli Güneş Festivalinde, Tüzün’e İspanyol Dansçı Sürprizi

 

Soli Güneş Festivalinde, Tüzün’e İspanyol Dansçı Sürprizi

Mezitli Belediyesi Soli Güneş Festivali kapsamında sevilen şarkıcı Sibel Tüzün’ü Mersinlilerle buluşturdu.

Mezitli Belediyesi Soli Güneş Festivali kapsamında sevilen şarkıcı Sibel Tüzün’ü Mersinlilerle buluşturdu. Atatürk resimli tişörtü ile sahneye çıkarak birbirinden güzel şarkılarını seslendiren Tüzün’e Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da ilginç bir sürpriz yaptı. Mezitli Belediyesinin konuğu olan ve festivalin ilk gününde Amfitiyatro’da unutulmaz bir gösteri sergileyen İspanyol dans grubunu sahneye çıkaran Başkan Tarhan ve eşi Sombol Tarhan’la birlikte, Tüzün’ün şarkıları eşliğinde dans etti.

Bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen Soli Güneş Festivali sevilen pop sanatçısı Sibel Tüzün konseri ile sona erdi. Kendisini dinlemeye gelen hayranlarına müzik ziyafeti sunan Tüzün sevilen şarkılarını seslendirdi. Mezitli Belediyesi kardeş kenti Berlin TempelhoLf-Schöneberg, Hindistan ve İspanya’dan gelen misafirlerinde yer aldığı konserinde Türkçe şarkılarının yanı sıra yabancı müziklerle de yer veren Tüzün, önünde Atatürk resmi olan tişörtüyle sahneye çıktı. ‘Kırmızı’, ‘Hakikaten’, ‘Beni Bağlamaz’ gibi unutulmaz şarkılarının yanında ‘İzmir Marşı’ ve ‘Memleketim’ gibi şarkıları da binlerce kişi ile birlikte seslendiren Tüzün, konserinin bir bölümünde de sahneden inerek seyircilerin arasına girdi.

Zaman zaman davul şovda yaparak hareketli şarkıları ile konser boyunca tüm izleyicilerini dans ettiren Tüzün’e Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ilginç bir sürpriz yaptı.

Mezitli Belediyesinin konuğu olan ve festivalin ilk gününde Amfitiyatroda unutulmaz bir gösteri sergileyen İspanyol URJC BalletCamara de Madrid Dans Grubu sahneye çıkaran Başkan Tarhan ve eşi Sombol Tarhan’la birlikte, Tüzün’ün şarkıları eşliğinde dans etti.

Sahnede ilginç dans figürleri sergileyen dansçılar Tüzün’ü de şaşırtmayı başardı.

Mezitli’den unutulmaz anılarla ayrıldığını dile getiren Tüzün, festivalde emeği geçenlere ve Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a teşekkür etti.

Tüzün’e çiçek ve Mezitli Belediyesi anı plaketi veren Başkan Tarhan, şarkıları ve dansları nedeniyle unutulmaz bir gece yaşattığı için teşekkür etti. Toplumun birlik ve beraberliğinin sağlanması amacıyla kültür ve sanata özel önem verdiklerini ifade eden Başkan Tarhan, “Soli Güneş Festivalimizle tüm vatandaşlarımızın bir arada olmasını, şarkılara birlikte eşlik etmesini sağlıyoruz. Davet ettiğimiz sanatçıları seçerken de bir duruşu olmasına gayret ediyoruz. Mezitlimizde kültür ve sanatı büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

 Video İndirme bağlantısı

https://we.tl/t-dDbGJFgxLD

Mezitli Belediyesi Basın Yayın Birimi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*