ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİ HİZMETLERİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN AİLE ZİYARETLERİ SÜRÜYOR

 

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan Şehit Aileleri ve Gazi Hizmetleri Şube Müdürlüğü, düzenlediği ziyaretlerle şehit ve gazi ailelerini yalnız bırakmıyor.

Şehit aileleri ve gazilere yönelik ortak protokoller çerçevesinde psiko-sosyal destekler veren Müdürlük yetkilileri, her hafta şehit ve gazi ailelerini ziyaret ederek, manevi anlamda destek veriyor. Aileleri evlerinde ziyaret eden ekipler, şehit ve gazi aileleri ile gazilerin taleplerini de dinleyerek, karşılanması için aktif rol alıyor.

20 yıl öncenin acısı paylaşılıyor

Şehit Aileleri ve Gazi Hizmetleri Şube Müdürü Cengiz Sevinç, 1999 yılında Tarsus Gazipaşa Mahallesi Benlizade Camisi imamı iken, Hizbullah örgütünü camiye sokmadığı için terör örgütü tarafından kaçırılan ve 23 Ocak 2000’de cenazesi bulunan şehit Ahmet Aydın’ın ailesini Tekir Yaylası’nda bulunan evlerinde ziyaret etti.

İlçelerde ziyaretler sürüyor

Şube Müdürü Sevinç, 17 Eylül 2020’de Irak’ta PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada kısa süre önce şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ali Gökhan Kılınç’ın Mut ilçesi Gençali Mahallesi’nde yer alan acılı ailesini ziyaret ederek, manevi destek verdi.

Sevinç’in ziyareti 28 Şubat 2020’de Suriye’nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hava saldırısı sonucu şehit olan Şehit Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Tüzel’in ailesi ile devam etti. Ailenin Erdemli’nin Alibeyli Mahallesi’nde bulunan evlerine giden Sevinç, taleplerini dinledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*