SAHİLE TAŞINAN ODUNLAR, ISINMA İHTİYACINI KARŞILAYACAK…

 

 

 

FIRTINA VE TAŞKINLARLA DENİZE DOLAN ODUN PARÇALARI, İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ ISITACAK.

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ, SAHİLDE TOPLADIKLARI ODUNLARI YAKACAK OLARAK DAĞITTI.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde geçtiğimiz hafta etkisini gösteren yağışların ardından Kültür Park sahilinde yapılan temizlik çalışmalarında toplanan odun parçalarını, mahalle muhtarlarına teslim etti.

Fırtına ve derelerin dolmasıyla oluşan su taşkınlarıyla beraber ağaçlardan koparak, sahile taşınan odun parçaları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için Turgut Reis ve Gündoğdu Mahallesi muhtarlarına gönderildi.  

Mersin Büyükşehir Belediyesi, fırtına ve su taşkınlarından dolayı Kültür Park sahiline vuran odun parçalarını, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere muhtarlara teslim etti. 

Mersin genelinde geçtiğimiz hafta etkisini gösteren fırtına ve derelerin dolmasıyla oluşan su taşkınları, ağaçlardan kopan odun parçalarının sahillere gelmesine sebep oldu. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, fırtına ve yağış sonrasında Kültür Park sahilinde yaptığı temizlik çalışmalarında topladıkları odun parçalarını, yakacak olarak kullanılması için ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere muhtarlara teslim etti.

Akdeniz İlçesi’ne bağlı Turgut Reis Mahallesi muhtarına 5 küçük kamyon, Gündoğdu Mahallesi muhtarına ise 1 büyük kamyon odun gönderildi. Muhtarlar, gönderilen odunları mahallerinde bulunan ihtiyaç sahiplerine dağıtacak.

Tüm ekipler teyakkuza geçmişti

Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz hafta boyunca kent genelinde etkisini gösteren yağış ve fırtına dolayısıyla su seviyesi yükselen ve taşan derelere, oluşturduğu Kriz Masası ile tüm ekiplerini teyakkuza geçirerek, anında müdahale etmişti. Silifke, Erdemli ve Tarsus ilçelerinde yoğun olarak yaşanan su taşkınlarını önlemek amacıyla seferber olan ekipler, fırtına dolayısıyla oluşan durumların da önüne geçmek için hazır beklemişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*