Ordu’da Kültür Sanat

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, “Sihirli Kitap” adlı çocuk oyununu Ordu’da izleyicilerin beğenisine sunacak.

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, “Sihirli Kitap” adlı çocuk oyununu Ordu’da izleyicilerin beğenisine sunacak.

Nesrin Kazankaya’nın kaleme aldığı, Ömer Eryiğit’in yönettiği oyunun dekoru Büşra Eroğlu, kostümü Gökçe Şener, ışık tasarımı İzzettin Biçer ve müziği ise Fırat Akarcalı’ya ait.

Tek perdelik oyunda, parkların kalmadığı bir şehirde binaların arasında oynamaya mahkum edilmiş çocukların sihirli bir kitap bulmalarıyla masal kahramanlarına dönüşerek masallarla tanışmasının hikayesi anlatılıyor.

“Sihirli Kitap” oyununda, Nil Gül, Şükran Poyrazlı, Hazal Akyürek, Mebruke Eraslan ile Mustafa Murat Latifoğlu rol alıyor.

Oyun, Ordu Kültür Sanat Merkezi Sahnesinde yarın ve 11 Mayıs Cumartesi günü 11.00 ve 14.00 saatlerinde seyirciyle buluşacak.

http://www.tarsusoncevatangazetesi.com/wp-content/uploads/2019/05/bosch_cevre_cocuk_tiyatrosu_ordu_da_cocuklarla_bulusacak_h392605_60d76.jpghttp://www.tarsusoncevatangazetesi.com/wp-content/uploads/2019/05/bosch_cevre_cocuk_tiyatrosu_ordu_da_cocuklarla_bulusacak_h392605_60d76-150x150.jpgadmindiyarbakırordu
Ordu'da Kültür Sanat Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, 'Sihirli Kitap' adlı çocuk oyununu Ordu'da izleyicilerin beğenisine sunacak. 9 Mayıs 2019 Perşembe 11:29 Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, 'Sihirli Kitap' adlı çocuk oyununu Ordu'da izleyicilerin beğenisine sunacak. Nesrin Kazankaya'nın kaleme aldığı, Ömer Eryiğit'in yönettiği oyunun dekoru Büşra Eroğlu, kostümü Gökçe Şener, ışık tasarımı İzzettin Biçer ve müziği ise Fırat...