ONLARCA EKİP, YÜZLERCE LİTRE İLAÇLA ZARARLILARA KARŞI MÜCADELE…

 

 

 

 BÜYÜKŞEHİR’DEN TARSUS’TA İLK 4 AYDA KAPSAMLI İLAÇLAMA VE DEZENFEKTE ÇALIŞMASI

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin zararlılara karşı ilaçlama ve koronavirüs (COVID-19) salgınıyla mücadele kapsamında dezenfekte çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Karasinek ve sivrisinek, larva, fare ve diğer zararlılara karşı 2020 yılının ilk 4 aylık döneminde onlarca personeliyle saha çalışması yürüten Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bu süre zarfında bin 149 litre farklı çeşitlerde ilaç ve 676 kilo yine fraklı çeşitlerde toz ilaçlar kullandı.

Halk sağlığını ön planda tutan Mersin Büyükşehir Belediyesi, zararlılara karşı mücadelesine aralıksız devam ediyor.

Tüm yıl boyunca başta sivrisinek ve karasinek olmak üzere, diğer zararlılarla karşı saha çalışması gerçekleştiren Büyükşehir ekipleri, dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de olumsuz etkilerini gösteren koronavirüs (COVID-19) salgınıyla mücadele konusunda da dezenfekte çalışması yürütüyor.

Ocak-Nisan döneminde tam saha çalışma

İlaçlama konusunda yılın 12 ay’ı boyunca planlı şekilde mesai harcayan Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü İlaçlama ekipleri, içinde bulunduğumuz 2020 yılının Ocak-Nisan döneminde çöp konteynerleri, su birikintilerinin olduğu alanlar, kanallar, kanalizasyon sistemleri, bodrum katlar, otluk alanlar ile halkın ortak kullandığı noktalarda sivrisinek, pire, karasinek, ot sineği, fare, uçkun, larva ve diğer zararlılara karşı ilaçlama faaliyeti gerçekleştirdi. Ekipler, okulların açık olduğu dönemlerde de planlı şekilde ilaçlama çalışmasını yerine getirdi.

Onlarca personelle ekipler halinde çalışma yürüten Büyükşehir, Tarsus’ta ilaçlama ve dezenfekte konusunda Ocak-Nisan döneminde bin 149 litre farklı çeşitlerde ilaç ve 676 kilo yine farklı çeşitlerde toz ilaçlar kullandı.

Koronavirüs salgınıyla topyekun mücadele

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü, koronavirüs salgınının gündeme gelmesiyle birlikte, halk sağlığına verdiği önemi bir kez daha göstererek, onlarca ekiple dezenfekte çalışması başlattı.

Tarsus Kaymakamlık binası başta olmak üzere, tüm kamu kurum ve kurumları, banka şubeleri, ATM’ler, vatandaşların ortak kullanım alanları, toplu ulaşım araçları ve durakların dezenfekte edilmesi, bunun yanı sıra yolların ve kaldırımların arazözler aracılığıyla ilaçlı sularla yıkanması konusunda sürekli ve titiz çalışma gerçekleştiren Büyükşehir ekipleri, özellikle muhtarlarla koordineli şekilde çalışarak kent merkezi ve bağlı mahalleler ile Çamlıyayla’da binlerce noktada dezenfekte ve ilaçlama işlemini yerine getirdi.

Sorumluluk alanındaki tüm yerleşim yerlerinde lokal noktalarda dumanla işlemini sürekli yapan Büyükşehir ekipleri, larva konusunda da ilaçlama faaliyeti yürütüyor.

Sebze Hal Kompleksi’nde detaylı çalışma

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sağlığın olduğu kadar gıda ürünlerinin öneminin daha da arttığı bu dönemde, bölge tarımının kalbinin attığı Tarsus Yaş Sebze ve Meyve Hal Kompleksi’nde de düzenli şekilde ilaçlama ve dezenfekte çalışması yürütürken, esnaflara ise özel olarak hazırlanan temizlik kitleri dağıttı.

Zararlılarla mücadelemiz 12 ay boyunca sürecektir

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Koordinatörü Ali Boltaç, karasinek, sivrisinek veya diğer zararlılara karşı ilaçlama çalışmalarının 12 aylık plan dahilinde sürekli olarak yerine getirildiğini söyledi.

Boltaç, “Büyükşehir Belediyesi olarak, zararlılara karşı mücadelemiz yılın belli dönemlerinde değil, 12 ay boyunca planlı şekilde yerine getirilmekte. Çalışmalarımızda onlarca personelimizin yanı sıra araç ve ekipmanlarımızda görev almakta.

Ülkemizde de etkili olan koronavirüs konusunda belki de en etkin çalışmayı Büyükşehir Belediyesi yürütüyor. Koronavirüsün gündeme geldiği ilk günlerde, halk sağlığını ön planda tutarak onlarca ekiple, Tarsus ve Çamlıyayla’nın dört bir yanında dezenfekte çalışması yürüttük. Bu konuda ekiplerimiz aynı kararlılıkla dezenfekte çalışmalarını sürdürmektedir. Bundan sonra ki süreçte de ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*