OKULLARA FESTİVAL DAVETİYESİ ‘MANDALİNA’

OKULLARA FESTİVAL DAVETİYESİ MANDALİNA

Mezitli Belediyesi hafta sonu gerçekleşecek olan Mersin Narenciye Festivali etkinlikleri kapsamında, ilçede bulunan ilkokul öğrencilerine narenciye dağıtımı yaptı, çocukları ve ailelerini festivale davet etti.

Mezitli Belediyesi, her yıl kasım ayında gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen Mersin Narenciye Festivali’nin duyurusu amacıyla okullarda narenciye dağıttı. Dağıtım esnasında öğrenciler narenciye kasalarına hücum etti. Etkinlik kapsamında Tece İlkokulu, Tece Cumhuriyet İlkokulu, Ahmet Hocaoğlu İlkokulu, Mezitli Belediye İlkokulu ve Davultepe Belediyesi İlkokulu’nda narenciye dağıtımı yapıldı.

Tarım üretiminin en yüksek olduğu ilçelerden birisi olan Mezitli’de yıl içerisinde gerçekleştirdikleri çeşitli projeler hayata geçirdiklerinin altını çizen Başkan Tarhan, “Daha birkaç ay önce üreticilerimizin dalda kalan şeftalisini değerlendirebilmesi adına ortaya koyduğumuz proje büyük yankı yaptı. Bugün de okulumuza Narenciye Festivali’ne destek kampanyası doğrultusunda ziyarete geldik. Narenciye elbette çok önemli ve kentimizin simgesi haline gelen bir tarım ürünüdür. Üretilen ürünlerin değerlendirilmesi son derece önemlidir. Narenciyenin hak ettiği değeri görmesi için düzenlenen festivale biz de belediye olarak destek veriyoruz. Tüm vatandaşlarımızı hafta sonunda Narenciye Festivalimize bekliyoruz “dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*