NEFES KREDİSİ YENİDEN BAŞLADI…

 

 

KOBİLER NEFES ALACAK

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, Nefes kredisinin yeniden verilmeye başlandığını açıkladı. TSO yaptığı açıklamada “Üyelerimize destek olmak için TOBB, 365 Oda ve Borsa olarak, tüm kaynaklarımızı aktardık. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğluna teşekkürlerimizi sunuyoruz.” diyerek duyuruda bulundu. Şartlar hakkında bilgi verildi. Tarsus Ticaret Borsası, koronavirüs nedeniyle ekonomik darboğaza giren üyelerinin finansmana erişimini kolaylaştırmak için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde uygulamaya konan 2020 Nefes Kredisinin kullanıma sunulduğunu belirtti. Tarsus Ticaret Borsası;nda yapılan açıklamada, Koronavirüs nedeniyle dünyada yaşanan ekonomik sıkıntıdan tüm sektörler gibi tarım sektörünün de nasibini aldığını, Borsa üyelerinin finansmana erişimde sıkıntı yaşandığına dikkat çekildi

Üyelerinin ekonomik manada biraz olsun rahatlatmasını sağlayacak 2020 Nefes Kredisi ile, cirosu 25 milyonun altında olan küçük işletmelerin Borsa’dan alacakları üyelik( Faaliyet Belgesi) belgesi ile Denizbank şubelerine başvurabileceğini bildirdi.

ÖDEMELER

2021 de Kredinin 2020’de ana para ve faiz ödemesinin bulunmadığını, geri ödemenin

önümüzdeki yıl ( 2021 yılında)12 eşit taksitle yapılacağını ifade edilen açıklamada 2020 Nefes kredisinin yıllık faizi % 7.5 oranında, üyelerimiz 50 bin ila 100 bin TL arasında kredi kullanabilecekler. belirtildi.

KOBİ’LERİMİZ NEFES ALSIN

Açıklamada , Nefes Kredisi’nin devreye konmasında büyük emeği bulunan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür edilirken, TOBB ve 365 oda borsa tüm kaynaklarının 2020 Nefes Kredisi için aktarıldığı, Üyelere kısa sürede 6 milyar TL’nin üzerinde kredi sağlanması hedeflendiği belirtildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*