MESKİ TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ ÇALIŞTAYINA KATILDI

MESKİ TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ  ÇALIŞTAYINA KATILDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Türkiye Belediyeler Birliği ve Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleştirilen çalıştaya katıldı.

1981 yılında yürürlüğe giren ve 38 yıldır yürürlükte olan, bu zaman içerisinde 5 kez değişikliğe uğramış, hali hazırda 30 adet Büyükşehir Belediyesi Su Ve Kanalizasyon İdaresinin ihtiyaçlarına ve sorunlarına cevap veremez duruma gelen 2560 sayılı İSKİ kanununda değişiklik yapılması ile ilgili istişare toplantısı 11-13 Ocak 2019 tarihleri arasında Türkiye Belediyeler Birliği ve Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu çalıştaya MESKİ Genel Müdürlüğü olarak çok önem verildiğinden ve daha önce birçok kez değişik mecralarda kanunda değişiklik yapılması talebini ileten bir idare olarak Genel Müdür Baha Günhan GÜNGÖRDÜ, Genel Müdür Yardımcısı Can TAŞKIN, Teftiş Kurulu Başkanı Hakan YILDIZ ve 1. Hukuk Müşaviri Av.Mehmet İlker YALÇIN’dan oluşan bir heyetle katılım sağlanmıştır. Yapılan istişare toplantısı sonucunda mevcut yasada değişiklik yapılmasının artık ihtiyacı karşılayamayacağı ve yeni bir Su ve Kanalizasyon İdareleri Kanununa ihtiyaç olduğu sonucuna varılmıştır.

MESKİ Genel Müdürlüğünün istişare çalıştayı sırasında heyet olarak aktif ve etkili katılım gösterilmiştir. Alınan kararlarda etkin rol oynamış olması neticesinde Genel Müdürlüğümüz 1. Hukuk Müşaviri Av.Mehmet İlker YALÇIN belirli sayıda 1. Hukuk Müşavirlerinden oluşan ‘Yeni Su ve Kanalizasyon İdareleri Kanunu’ hazırlama, çalışma ve istişare grubuna seçilmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*