MESKİ İÇMESUYU YATIRIMLARIYLA TARSUS İLÇESİNDE HIZ KESMİYOR

PAMUKLU-ESHAB-I KEHF GRUBU 3. KISIM İÇMESUYU YATIRIMLARIYLA MESKİ TARSUS İLÇESİNDE HIZ KESMİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü Tarsus İlçesi Pamuklu-Eshab-ı Kehf Grubu 3. Kısım İçmesuyu isale hattı yapımında çalışmalarını sürdürüyor. 

MESKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşların şikâyetlerini ortadan kaldırmak ve halka en sağlıklı içmesuyunu en kaliteli şekilde sunabilmek amacıyla Mersin genelinde yürüttüğü altyapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Mersin’in önemli problemlerinin başında gelen içmesuyu ve altyapı konularını büyük bir titizlikle çalışarak çözüme kavuşturan MESKİ, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Şehir merkezi ve ilçelerde alt yapıya yönelik birçok çalışma başlatarak vatandaşların taleplerini tek tek karşılamaya özen gösteren MESKİ Genel Müdürlüğü, Mersin’nin alt yapı sorununa kalıcı çözümler üretmek için başlatmış olduğu grup içmesuyu projelerini hayata geçiriyor.

Belen içmesuyu kaynağından içmesuyu getirmek için hazırlanan projenin yaklaşık 2 milyon 595 bin TL’ye mal olacağını belirten Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Pamuklu-Eshab-ı Kehf Grubu 2. Kısım içmesuyu isale hattı ve terfi hattı çalışmaları ile Çakırlı, Cinköy ve Ulaş Mahallelelerinin içmesuyu sorununa son verdik.  Pamuklu-Eshab-ı Kehf Grubu 3. Kısım içmesuyu isale hattı inşaatı ile de Ulaş mahallesinden, İbrişim, Karadirlik, Sucular, Kösebalcı mahallelerine içmesuyu getirecek olan hattın yapımına başlanılmış olup çalışmaların tamamlanmasının ardından mahallelerinin içmesuyu sorunu ortadan kalkacaktır.” diye konuştu.

Proje kapsamında, muhtelif çaplarda 19 bin metre içmesuyu isale hattı döşeneceğini kaydeden Başkan Burhanettin Kocamaz, “Bu projenin 2019 yılı Haziran ayında tamamlanması öngörülmektedir. Çalışmalarımız titizlikle devam etmektedir. Bu bölgelerde yaşamını sürdüren vatandaşlarımızın içmesuyu sorununu çözüme kavuşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz.”dedi. Kocamaz, bu proje tamamlandığında; Karadirlik, İbrişim, Kösebalcı ve Sucular olmak üzere 4 mahallenin daha içmesuyuna kavuşacağını ifade etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*