MESKİ BIR TÜBİTAK PROJESİNE DAHA DESTEK VERDİ

MESKİ BIR TÜBİTAK PROJESİNE DAHA DESTEK VERDİ

Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen TÜBİTAK 4004 Doğa ve Bilim Okulları Uygulamaları çerçevesinde desteklenen “Doğanın Öyküsü” projesi kapsamında Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon (MESKİ) İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi olan Karaduvar Atıksu Arıtma Tesisi’ne Mersin ili Akdeniz, Toroslar, Mezitli ve Yenişehir İlçelerinde öğrenim gören 10. sınıf öğrencilerinden 30 kişilik bir grup ve proje araştırmacıları teknik gezi düzenlediler.

Doğayı okumak, görmek, içselleştirmek, doğada gördükleriyle hayal dünyasını beslemek, doğadaki uyumu kavramak, öğrencilerin yaratıcı düşüncelerini geliştireceğinin düşünüldüğü projede, alanında uzman eğitmenlerle doğa gezileri, kuş gözlemi, atölye çalışmaları, yaratıcı yazma, resim, müzik gibi etkinlikler yapıldı.

Öğrencilerin, doğayı tanımaları, edebiyat ile doğa ilişkisini ve doğanın insana sunduğu imkânları kavramalarını deney, gezi-gözlem, karikatür, resim, müzik, drama, sanatsal faaliyetler, yaratıcı okuma gibi etkinliklerle amaçlayan projede Atıksu Arıtma Şube Müdürü Dr. Emel Deniz Ünal eğitmen olarak görev almıştır. Tesiste yapılan bilgilendirmede yapılan iş ve işlemler ve proses detaylarıyla anlatılmıştır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*