MEDYAD BAŞKANI OKAN ÇALIŞKAN MAKEDONYA’DAN DÖNDÜ…

 

 

 

MEDYAD BAŞKANI OKAN ÇALIŞKAN MAKEDONYA’DAN DÖNDÜ

 

ÇALIŞKAN,  PAPAZ VE RAHİBELERLE TARSUS’U KONUŞTU …

Tarsus Medya Mensupları Derneği (MEDYAD) Başkanı Okan Çalışkan ,  bir dizi toplantı ve ziyaretlerde bulunmak için gittiği  Makedonya’da  papaz ve rahibelerle Tarsus’u konuştu.

Çalışkan, Vatikan’dan gelen Papaz ve Rahibe heyeti Üsküp Devlet müzesi toplantı salonunda konferans verdi. Arada St. Paul ve Tarsus sohbetini tercümanlar aracılığı ile konuştu.

MEDYAD başkanı Okan Çalışkan “Bana çok kutsal baktılar, hatta Tarsuslu oldugum icin en üst düzey Vatikan temsilcisi özel davette bulundu.

Bende onları Tarsus’a davet ettim. Dünya Tarsus’u önemsiyor. Ama ben bu imkanla bu kadar reklam yapabiliyorum. Parası bütçesi olanlar biraz gayret etmeli.” Dedi.

ÇALIŞKAN’DAN   MAKEDONYA BÜYÜKELÇİSİNE ZİYARET

MEDYAD  Başkanı Okan Çalışkan TC Büyükelçimiz Tülin Erkal Kara ile Makedonya Büyükelçilik konutunda bir araya geldi.

Çalışkan, ayrıca TDGF (Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu) Genel başkanı ve yöneticileriyle de bir araya geldi. Türk Dünyasi üzerine büyükelçimizin inanılmaz bir heyecanı var. Ve tabiki Tarsus sohbeti de güzel geçti”  diyerek ilgilerinden dolayı herkese teşekkür etti.

 

MEDYAD BAŞKANI OKAN ÇALIŞKAN MAKEDONYA’DAN DÖNDÜ

MEDYAD Başkanı Okan Çalışkan bir dizi ziyaret ve toplantılara katılmak için gittiği Makedonya’dan döndü.

Çalışkan “Makedonya Kültür Bakanımızı, Büyükelçimizi, Fon Üniversitesi Rektörü ve Yönetim Kurulu başkanımızı Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Makedonya çalışmaları kapsamında ziyaret ettik.” dedi.

ASAF ADEM’E ZİYARET

MEDYAD Başkanı Okan Çalışkan ayrıca “Makedonya Kültür Bakanı Sayın Asaf Ademi ile Bakanlık makamında Türk Dünyası üzerine toplantıda bulunduk.. Kendisine cemiyetimiz MEDYAD yönetimi adına ve Tarsus geneli ile alakalı sunumda ve taktimde bulundum. Verdiğimiz bilglier ülkemizin, bölgemizin ve Tarsus’un tanıtımı açısından yararlı olmuştur” diyerek  açıklamada bulundu.

Bizde yurtdışında Tarsus’u tanıtıcı bilgiler veren MEDYAD Başkanı Okan Çalışkan’a fabri turizm tanıtımı yaptığı için teşekkür ediyoruz. Tarsus’a tekrar hoş geldin diyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*