KARNE TÖRENİ PROGRAMI YENİCE’DE YAPILDI

KARNE TÖRENİ PROGRAMI YENİCE’DE YAPILDI

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Dönem Karne Töreni Dün yapıldı. Karne dağıtım Programı 18 Ocak Cuma günü saat 10.00’da yapıldı.

Tören Yenice’de Şehit Buminhan Temizkan İlkokulunda gerçekleştirildi.

2018-2019 Eğitim-öğretim yılı sona ererken Tarsus’ta 78.243 öğrenci karne aldı.

Okulların yarıyıl tatiline girmesi sebebiyle karne dağıtım töreni programı büyük bir coşkuyla Yenice Şehit Buminhan Temizkan İlkokulu’nda gerçekleştirdi.

Karne törenine Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, İlçe Sağlık Müdürü Füsun Kaleli, Şube Müdürü Hasan Keskin, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldılar. Okul bahçesinde büyük bir heyecanla öğrenciler tarafından karşılanan Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, öğrencilere karneleri dağıtarak, bir süre öğrencilerle sohbet ettiler.Karne dağıtım sırasında bir konuşma yapan Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, “Okul; öğretmen, öğrenci, velisi ve tüm çalışanlarıyla sıcak bir yuvadır. Bu yuvalar gelecekteki yaşamın ve mutluluğun hazırlayıcısı olmuştur. Bu yuvada amacımız, milli ve manevi değerlerini koruyan, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bilgiyi paylaşabilen, dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirilmesine katkıda bulunmaktadır.

Geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini temenni ediyor, iyi tatiller diliyorum.” Dedi.

Ziyaretin ardından Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, okul öğretmenleri ve öğrencilerle birlikte okul sınıflarını gezerek karne dağıtımını gerçekleştirdikten sonra topluca fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*