KADINA ŞİDDETE HAYIR” DEMEK İÇİN MÜZİK TOPLULUĞU OLUŞTURDULAR…

 

KADINA ŞİDDETE HAYIR” DEMEK İÇİN MÜZİK TOPLULUĞU OLUŞTURDULAR

Mersin’de 5 bayan son zamanlarda ülkemizin gündeminde olan Kadına Şiddet ve çocuk yaşta evlendirilen kız çocuklarına destek olmak için bir araya gelerek müzik grubu oluşturdular.
Mersin’de aralarında emniyet mensubunun da bulunduğu 6 bayan ülkemizde son günlerde yaşanan Kadına Şiddet ve küçük yaşta evlendirilen kız çocuklarına destek olmak amacıyla müzik çalışmalarına başladı. Allegro müzik grubu adını verdikleri grup yaklaşık 1 aydır yaptıkları çalışmaları Korona virüs nedeniyle sosyal medyada ve youtube kanalında video klibi çekerek yayınlamaya başladı.
Haftanın iki günü bir araya gelerek çalışmalarını sürdüren Allegro müzik grubu üyeleri ilk etapta ünlü şarkıcıların söylediği parçaları seslendirerek video kilp çekmeye başladılar. Grup şefi ve gitarist Caner Çapık eşliğinde müzik çalışmalarını sürdüren grup üyesi bayanların performansları da göz dolduruyor.
Grup üyesi emekli emniyet mensubu Serap Tatlı, kendisinin görev yaptığı dönemlerde Kadına Şiddete yönelik çeşitli çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, erkeklerin desteği ile bu grubu kurduklarını ifade etti. Tatlı; “Amacımız, 5 bayan arkadaş bir araya gelerek bu grubu oluşturduk, Seslendirdiğimiz eserler Korona Virüs nedeniyle youtube kanalında yayınlanmaya başladı. İlerleyen süreçte sosyal içerikli projelerimiz olacak Kadına Şiddete Hayır ve Küçük Gelinlerle ilgili şarkılar seslendireceğiz. Seslendireceğimiz parçalarla tüm Türkiye’deki kitlelere sesimizi duyurmak istiyoruz” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*