İBRAHİM GÜL: TARSUS ÜNİVERSİTESİNE GELİN DESTEK VERİN TARİHE GEÇİN

 

 

 

İBRAHİM GÜL: TARSUS ÜNİVERSİTESİNE GELİN DESTEK VERİN TARİHE GEÇİN

TARSUS EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFINA , TARSUS ADINA SESLENİYORUZ
TARSUS ÜNİVERSİTESİNE GELİN DESTEK VERİN TARİHE GEÇİN

Tarsus Üniversitesi Kuruldu Ve Rektörü Atandı , Bundan Dolayı Tüm Tarsuslular Üniversite Kurulmasını Sevinçle Karşıladı . Geçmişte Tarsus Fakülte Binasını STK Lar ve Tarsuslu İş Adamları Tarafından Yapılmıştı.
Tarsus ta Her Kesim Karınca Kaderince Destek Vermişti . Şimdi Üniversite Kuruldu Ve Fakülte Binasında Hizmet Vermeye Çalışılıyor . Üniversite Kuruldu Ama Fiziki Binaların Olmayışından Dolayı Hemen Hayata Geçebilmesi Öğrenci Alabilmesi İçin Yeterli Fiziki Binalarının Olması Lazım . Fakat Hazır Binaların Olmamasından Dolayı Üniversitenin Hayata Geçmesi Biraz Zaman Alabilecek.
Halbuki Tarsus Üniversitesi Yeni Üniversite Binaları Yapılıncaya Kadar Yer Gösterilse ,Yada Bulunsa Yeni Bölümlerine Bu Yıl Örgenci Kaydı Alıp Fiilen Eğitim Öğretim Yılına Başlayabilecek . Tarsus Üniversitesine Yeni Öğrencilerinin Gelmesi İle Birlikte Şehir Ekonomisinden , Kültürel ,Sosyal Yönüne Kadar Etkilenip Tarsus Kazanacak ,Canlanacak .
İşte Böyle Bir Zamanda Daha Üniversite Kurulmadan Öncesinde Tarsus Eğitim Ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri Tarsus Üniversitesi Kurulsun Vakfımıza Ait Olan Ve Şu Anda Kirada Olan Okulu Vermeye Hazırız Sözünü Vermişlerdi , Üstelik Bu Vakıf Adı Eğitim Ve Kültür Olmasına Rağmen Kuruluş Amacına Uygun Çalışmaları Bir Türlü İstikrarlı Bir Şekilde Hayata Geçirememiş Ve Vakfa Ait Olan Okulu İşletememiş Ve Kiraya Vermişti . Şimdi Üniversite Kuruldu Öğrenci Kaydını Almak İçin Hazır Bir Ortam Var .
Şimdi Buradan Tarsus Adına Tarsus Eğitim Ve Kültür Vakfı Üyelerine Sesleniyoruz . Gelin Tarsus İçin Tarihi Bir Karar Alın , Sizler Tarihe Geçin . Bu Vakfa Ait Okul Binasını Tarsus Üniversitesine Verin , Verin ki Bu Üniversite Bu Yıldan Başlamak Üzere Öğrenci Alsın Eğitim Öğretim Yılına Başlasın .
Sizlerde Tarsus Eğitim Ve Kültür Vakfı Olarak Amacınıza Uygun Ve Yerinde Kullanılacak Bir Hizmete İmza Atın . Bundan Tarsus Kazansın , Geleceğimizin Teminatı Olan Çocuklarımız Kazansın . Ülkemizin Çağdaş Medeniyetler Seviyesine Ancak Eğitimle Çıkacak Olduğumuz Ülkemiz Kazansın Diyorum .
Tarsus Eğitim Ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulunda Bulunan
Fazıl Fevzi Ediz , Edip Özgenç , Necdet Aşkın , İbrahim Kozacıoğlu , Abdullah Seyhan , Cem Homurlu , Veyis Kemal Erdem , İsmail Batmaz , İdil Benli , Bülent Demirci , Suna Yalçın , Necati Ali Eker , M. Emin Polat , Bekir Yoluk , İ.Sefa Nursal , Fatma Taylan .
Yönetim Kurulu Üyelerini Tarsus’un Geleceği İçin Tarihi Bir Karar Alarak , Tarsus Üniversitesinin Bir An Önce Hayata Geçmesi İçin Doğru Karar Alacaklarına İnanıyor Şimdiden Kendilerini Kutluyorum .
TARSUS SİZİN YAPTIKLARINIZI UNUTMAYACAK DİYORUM

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*