EĞİTİM-İŞ TARSUS ŞUBESİ 19 MAYIS’IN 100. YILDÖNÜMÜNÜ SAMSUN’DA KUTLADI…

EĞİTİM-İŞ TARSUS ŞUBESİ 19 MAYIS’IN 100. YILDÖNÜMÜNÜ SAMSUN’DA KUTLADI…

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için Bandırma Vapuruyla 19 Mayıs 1919’da Samsun’a gelişinin 100. Yıldönümünü, Türkiye genelinden şube ve temsilciliklerin katılımıyla ve büyük bir coşkuyla Samsun’da kutladı.

Kutlamalara; Genel Başkan Orhan Yıldırım, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık ve MYK Üyeleri, konfederasyonuna bağlı sendikalar ile şube ve temsilcilikler katıldı.

Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törende, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Anıta çelenk sunulması ve konuşmaların ardından, “Ulusal Bağımsızlığın 100. Yılında Gençliğin Ata’sına Özlemi” konulu mektup yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi.

“Ne senden ne de senin eserinden vazgeçmeyeceğiz” yazılı pankartı taşıyan kortej, Atatürk Anıtı’ndan başlayarak Lise Caddesinde sona eren 2 km’lik Yüzüncü Yıl Yürüyüşü’ nü yaptı.

Daha sonra Genel Başkan Orhan Yıldırım’ın konuşmacı olarak katıldığı Milli Mücadelenin 100. Yılında Samsun Buluşması “Atatürk Cumhuriyeti’ni İnşa Etmek” konulu panele katılım sağlandı.

Akşam ise Uğur Mumcu Parkı’ndaki fener alayına katılım sağlandı.

DOKTOR FÜSUN KALELİ’YE VEDA YEMEĞDOKTOR FÜSUN KALELİ’YE VEDA YEMEĞİ…

20 Mayıs 2019 Pazartesi

Tarsus İlçe Sağlık Müdürlüğünden Tarsus belediyesine geçiş yapan Dr. Füsun Kaleli’ye veda yemeği verildi

DOKTOR FÜSUN KALELİ’YE VEDA YEMEĞİ

Tarsus İlçe Sağlık Müdürlüğünden Tarsus belediyesine geçiş yapan Dr. Füsun Kaleli’ye veda yemeği verildi.

Kaleli yaptığı konuşmada”Müdürlük görevimde  geçen sürede,emekle,özveriyle,sevgi ve huzurla geçen müdürlük dönemimde tüm gayretleri ve çalışmalarıyla bizleri en yukarılara taşıyan tüm İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına ve sağlıkçı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Sevginin,huzurun,birlik ve beraberliğin ne olduğunu birlikte keşfettik.İleride hatırlayacağımız en güzel anılarla sizlere veda ediyorum.Allah yar ve yardımcınız olsun.” dedi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*