DOSTLAR BİZİ HATIRLASIN…

 

 

 

MUSTAFA  ERDOĞAN GİBİ  DOSDOĞRU DOSTUN OLSUN…

Dostlar Bizi Hatırlasın!

 

Dostlar Bizi Hatırlasın! Bu devirde iki trilyon paran olacağına Mustafa Erdoğan gibi arkadaşın olsun. Hastalansan sana koşar…Cenazen olsa seni yalnız bırakmaz. Zor günlerinde  yanında durur  seni satmaz.  Mustafa Erdoğan ile  Yarım asırlık bir dostluğum ,  bir  Arkadaşlığım, bir   Kardeşliğim var . iyi ki Mustafa Erdoğan  gibi   Dosdoğru çok kıymetli  dostlarım var .    Makaleme  yılan ve tilkinin   kıssasıyla  devam etmek istiyorum.

Tilki ile Yılanın hikayesi

Tilkiyle yılan arkadaş olur ve birlikte yolcu­luğa çıkarlar.

Bir ırmağın kenarına geldiklerin­de yılan tilkiye “Tilki kardeş! Ben yüzme bil­mem. Beni sırtına al da karşı kıyıya beraber geçelim!” der. Tilki, arkadaşının teklifini kabul eder. Yılan tilkinin beline sarılır, o da ırmağa girip yüzmeye başlar.

Karşı kıyıya vardıkların­da yılan “Tilki kardeş! Ben seni sokacağım!” deyiverir. Neye uğradığını şaşıran tilki “Yılan kardeş! Biz seninle arkadaş değil miyiz? Bak, ben sana bunca iyilik ettim. Seni sırtıma al­masam ırmağı geçemezdin!” diye ne kadar dil dökmeye çalıştıysa da yılan hiç oralı olmaz ve “Bu benim huyum. Sokmak benim yapım­da var!” der. Bunun üzerine tilki bir an durur, sonra yılana “Peki yılan kardeş! Sok, ne yapa­lım? Bu benim kaderimmiş. Yalnız yüzüme bir defacık bak ki, ölmeden önce o güzel göz­lerini son bir defa göreyim!” Bu sözlere aldanan yılan, başını uzattığı an, tetikte duran tilki derhal atılıp başını kapıverir. Sonra da ölen yılanı ırmağın kenarında, kumların üzerine boylu boyunca uzatır ve kendi hilesine kurban giden arkadaşına şöyle der: “Yoook yılan kar­deş! Ben öyle eğri büğrü arkadaş istemem! Benimle arkadaş olacaksan, böyle dosdoğru olacaksın!”

Ö

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*