CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN :GÖNÜLLÜ KARANTİNA ŞARTLARINA HARFİYEN UYMALIYIZ…

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN :REHAVETE KAPILMAYACAĞIZ…
27-03 -2020  10-10 CUMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 30 büyükşehirde yeni tedbirlerin alındığını duyurdu.Şehirlerarası seyahatler bundan böyle valilik iznine bağlanmıştır…
Ev ve iş yerleri dahil, sosyal mesafeye dikkat ederek, toplu taşıma araçlarını zorunlu olmadıkça kullanmayarak, temizliğe hassasiyet göstererek, tedbirin etkinliğinin artırılması şarttır. Milletimizden dirayet ve sabır bekliyoruz. Gönüllü karantina şartlarına harfiyen uymalıyız.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 30 büyükşehirde yeni tedbirlerin alındığını duyurdu.
Bu tedbirlerin başta İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 30 büyükşehirin tamamında uygulanması kararı uygulamaya geçilmiştir.
Milletimizden dirayet ve sabır bekliyoruz. Gönüllü karantina şartlarına harfiyen uymalıyız.
Bizler Türkiye olarak şu anda bulunduğumuz konumu, şu anda olumsuz bir neticeye taşımamamız gerek. Bu süreci en az hasarla atlattığımızda önümüzde aydınlı bir gelecek bizi bekliyor.

1- Şehirlerarası seyahatler bundan böyle valilik iznine bağlanmıştır

2- Kamuda olduğu gibi özel sektörde de minimum personelle esnek çalışama geçilecektir

3-Toplu taşıma araçlarında seyrek oturma düzeni uygulanacaktır.

4-Piknik alanları hafta sonu kapalı olacak hafta içi de buralarda toplu olarak bulunulmayacaktır.

5-Askerlerimiz 14 gün kuralına uygun olarak celp uygulamasına tayin olacaktır.

6-Yurt dışı uçuşlar tamamen sona erdirilmiştir

7- Tüm illerimizde valilerin başkanlığında pandemi kurulu oluşturularak gerektiğinde ilave tedbirler kararlaştrırılacaktır.

Küresel düzeyde hasta sayısının 600 bine, ölü sayısının 27 bine yaklaştığı bu büyük felaket bizi de etkiledi. Ülkemizde de bugün itibariyle 5 bin 598 tespit edilmiş vaka ve 92 can kaybı vardır. Hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha başsağlığı diliyorum.

Hiçbir musibetin bizden büyük olmadığı anlamıyla Covid-19 hastalığıyla mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi ne kadar güçlü tutarsak, Allah’ın izniyle az hasarla çıkarız.

TARSUS

ÖNCE VATAN GAZETESİ

.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*