CHP TARSUS İLÇE BAŞKANI Ali İLK, POLİS HAFTASINI KUTLADI

 

 

 

 

 

 

CHP TARSUS İLÇE BAŞKANI Ali İLK, POLİS HAFTASINI KUTLADI

CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İLK, Polis Haftası ve 10 Nisan Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İlk mesajında, Polis Teşkilatının 174 yıldır ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması, milletimizin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yaptıklarını söyledi.

“Asli görevi asayişi temin etmek için gece gündüz demeden çalışan, her tür suç şebekesine ve hain terör örgütlerine karşı sürdürdükleri amansız mücadele her türlü takdirin üstündedir. Sürekli olarak hayatın güçlüklerle dolu yanıyla uğraşan polislerimizin yaşamlarının temel gerçeği, insanların hayatlarını tehdit eden tehlikeden korumak için, kendisini tehlikeye atmaya hazır olmalarıdır. Onun için Türk Polis Teşkilatımıza teşekkürlerimizi ve minnetimizi bir kez daha ifade ediyorum.

Ülkemizin dört bir yanında büyük bir özveri ile çalışan, toplumun can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur içinde yaşamaları için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan polislerimizin 174 yıldır bu görevi büyük bir sorumlulukla yerine getirdiklerine olan inancımızı da ifade etmek isterim.

Çağdaş ve evrensel değerler bilinciyle, adalete, hukukun üstünlüğüne ve insan haklarına saygılı bir şekilde görevlerini yerine getirmeleri dileğimle,  Türk Polis Teşkilatımızın 174’üncü kuruluş yıl dönümünü ve polislerimizin Polis Haftasını kutluyor, ulusumuzun huzuru ve güveni için, vatan ve görev uğruna şehit olan Polis Teşkilatımızın mensuplarını rahmetle ve minnetle anıyor, polislerimize bu zor görevlerinde başarılar diliyorum.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*