CHP MERSİN İL KONGRESİNDE ÜZÜCÜ OLAYLAR…

 

 

ÇIKAN  ARBEDE SONRASI SALONA ÇEVİK KUVVET GİRDİ. SEÇER ARADA KALDI. ADAYLIĞI KABUL EDİLMEYEN ALPTEKİN ESER TEPKİ GÖSTERDİ.

CHP Mersin İl Başkanlığı kongresi 16 Şubat 2020 Pazar günü yapıldı. Olaylı kongrede  kazanan Vahap  Seçer ile  Adil Aktay ortaklığı oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in de desteklediği mevcut Başkan Aktay yeniden başkanlığa seçildi.

Her platformda demokrasi çağrısı yapan CHP’nin Mersin İl kongresine demokrasiye yakışmayan görüntüler yansıdı. İki adayın karşılaşacağı kongrede Alptekin Eser’in adaylığı Divan Başkanı Engin Özkoç tarafından kabul edilmedi. Her iki listede de yer alan delegelerden 17 sinin Alptekin Eser’den desteğini çekmesi gerekçe olarak gösterildi. Bu sırada salonda tansiyon yükseldi. Alptekin Eser, divan kuruluna gelerek karara itiraz etti. Daha sonra kürsüyü işgal eden Eser, delegelere seslenerek. “95 tane imzasının olduğunu iddia ederek Kime sordu? Kim çekti? Bu partide seçme ve seçilme hakkı olmayacak mı? Bu seçim olmayacak. Değerli arkadaşlarım Türkiye’de seçme ve seçiline hakkı olmayacak mı? Uyumayın ayağa kalkın” diyerek karara itiraz etmeye çağırdı. Delegeler ise divan başkanının antidemokratik tutum sergilediği gerekçesiyle tepki gösterdi. Salonda sık sık arbede çıkması üzerine Güvenlik Şube ekipleri yetersiz kalınca Çevik Kuvvet ekipleri salona girdi. Çevik Kuvvet ekipleri partilileri güçlükle uzaklaştırdı. Grup Başkanvekili Engin Ozkoç ise salondan ayrıldı. Ortamın yatışmasının ardından gerçekleştirilen tek listeli seçimde Büyüksehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in de desteklediği mevcut Başkan Adil Aktay 428 oy alarak başkanlığa yeniden seçildi. Uzun süre kürsüyü işgal eden Alptekin Eser ise oy kullanıldığı sırada ikna edilerek eylemini bitirdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*