Büyükşehir’den Kapsamlı Refüj Temizliği

 

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentteki temizlik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ile Karayolları Genel Müdürlüğü arasında gerçekleştirilen protokol kapsamında D-400 karayolu refüjünde kapsamlı bir çalışma gerçekleştirildi.

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren ekiplerin gerçekleştirdiği çalışmada, Erdemli İlçesi Kocahasanlı Mahallesi’nden Kızkalesi’ne kadar olan bölgedeki refüjde biriken çeşitli atıklar ve taşlar temizlenerek, uzayan otlar biçildi. Gün boyu titizlikle çalışan ekipler, refüjü peyzaj düzenlemesine uygun hale getirdi. Kumkuyu Yat Limanı Kavşağı’nda da çalışma yapan ekipler, toprağı çiçek dikimine hazırladı.

 

81 kişilik ekip, refüj temizliği için görev başında

 

Büyükşehir ekipleri, yaz sezonunun gelmesiyle birlikte trafiğin en yoğun olduğu bölgelerden olan Erdemli İlçesi’nde kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdi. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren 81 kadın ve erkek personel, Erdemli İlçesi Kocahasanlı Mahallesi’nden Kızkalesi’ne kadar olan bölgenin orta refüjünde gün boyu temizlik çalışması yürüttü.

3 kamyon, 2 otobüs, 4 çift kabin transit, 2 çift kabin pick-up, 1 adet çapa motoru ile çalışma yürüten ekipler, kuruyan ve uzayan otları biçerek, toprağı taştan ve biriken çeşitli atıklardan temizledi. Çevre ve görüntü kirliliği yaratan yerleri titizlikle temizleyen, toprağı çapalayarak peyzaj düzenlemesine uygun hale getiren ekipler, Kumkuyu Yat Limanı Kavşağı’nda da temizlik ve düzenleme çalışması yaptı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*