Büyükşehir Aykome 2021 Yılı Alt Kurul Toplantısını Yaptı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Merkezi’nin (AYKOME) 2021 yılı Alt Kurul Toplantısı, Macit Özcan Spor Tesisleri Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda, Göçmen Katlı Kavşağı Projesi’nin başlangıç aşaması için gerekli olan altyapı çalışmaları konuşuldu. Göçmen Katlı Kavşağı Proje tanıtımının yapıldığı toplantıda, TEDAŞ, Türk Telekom, Aksagaz, Süperonline, Türksat, MESKİ gibi altyapı kurumlarının deplase çalışmalarını başlatacağı tarih ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantıya AYKOME Şube Müdürü Zuhal Özananar, Yol Asfalt Şube Müdürü Erdal Özcan ile altyapı kurumları ile ilçe belediyelerinin ilgili personeli katıldı.

 

Toplantıda yönetmelik değişikliği sonucu ilçe belediyelerine verilen kazı ruhsat verme yetkisi ile ilgili altyapı kurumları ve ilçe belediyeleri arasında oluşabilecek aksaklıklar üzerine çözüm önerileri de konuşuldu.

 

Altyapı kuruluşlarından Aksagaz Dağıtım A.Ş. tüm ilçe belediyesi ve altyapı kurumlarına; çalışma sistemlerini, çalışma sırasında oluşabilecek riskler ve güvenlik önlemleri konu başlıklarını içeren bir sunum gerçekleştirdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*