BELEDİYE HALKIN ACİL SORUNLARINA ÇÖZÜM GETİRECEK 10 TESİSİ DAHA HİZMETE AÇIYOR

BELEDİYE HALKIN ACİL SORUNLARINA ÇÖZÜM GETİRECEK 10 TESİSİ DAHA HİZMETE AÇIYOR.

-BAŞKAN BOZDOĞAN “HALKIN İHTİYAÇLARINA YÖNELİK PROJELERİ BİRBİR HAYATA GEÇİRİP, KENTİN HER NOKTASINA YENİ HİZMETLER GÖTÜREBİLMEK İÇİN ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYORUZ”

 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın kırsal mahallelerde ve kent merkezinde gerçekleştirdiği projeler Tarsus halkının sosyal yaşam standardını yükseltiyor, yoksulların ekonomik şartlarının iyileştirilmesine katkı da bulunuyor. Tarsus Belediyesi’nin kırsal mahallelerde hizmete açtığı doktor odaları ve okuma salonları bu mahallelerdeki önemli eksiklikleri giderirken açtığı halk marketler hem küçük üreticiye, hem dar gelirliye derman oluyor. Küçük üretici ürününü değerinde satıyor, dar gelirli güvenilir ve sağlıklı gıdayı daha uygun fiyata alıyor.

Tarsus Belediyesi 2 günde 10 açılış yaparak yeni tesis ve sosyal mekanları Tarsusluların hizmetine sunacak. Hizmete açılacak tesisler arasında 3 kırsal mahalle doktor odası, 3 okuma salonu, 2 halk market, 1 sosyal tesis ve 1 taziye evi bulunuyor.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan 25 Şubat Perşembe ve 26 Şubat Cuma günü Çiçekli, Çukurbağ ve Hacıhamzalı kırsal mahallelerinde doktor muayene odalarını, Verimli, Barbaros ve Altaylılar mahallelerinde okuma salonlarını, Fahrettinpaşa ve Tekke mahallelerinde halk marketleri hizmete açacak. Bozdoğan ayrıca Ardıçlı (Kenzin) Mahallesi’nde yapılan sosyal tesis ile Akşemsettin Mahallesi’nde yapılan taziye evini de hizmete açacak.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın kırsal mahallelerde ve kent merkezinde gerçekleştirdiği projeler Tarsus halkının sosyal yaşam standardını yükseltme amacı doğrultusunda yapıldı.

Bütün köylere yapılması planlanan doktor muayene odaları vatandaşların daha uygun ortamlarda muayene olmasına olanak sağlarken, her köy ve mahallede açılması planlanan okuma odaları da öğrencilere sessiz, temiz, güvenli bir ortamda ders çalışma imkanı veriyor. Mahalle sakinlerinin de okuma alışkanlığı kazanmasına katkı sağlıyor.

Tarsus Belediyesi’nin halk market projesi ise hem küçük üreticiye hem de kent merkezinde yaşayan dar gelirli vatandaşlara derman oluyor. Başta süt üreticileri olmak üzere küçük üretici ürününü belediyeye değerinde satıyor, ödemesini peşin olarak alıyor. Dar gelirli vatandaşlar da halk marketin kadın kooperatifleri eliyle üretilen temiz, sağlıklı ve güvenilir gıda maddelerine oldukça ucuz fiyatlarla ulaşıyor.

Tarsus halkının ihtiyaçlarına ve bu ihtiyaçların öncelik sırasına göre projeleri tek tek hayata geçirdiklerini dile getiren Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, hizmet üretmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade etti. Bozdoğan, kendi kendine yetebilen eksi ekonomiden artı ekonomiye geçen bir belediye olarak dur durak bilmeden yeni projelerle Tarsus’u daha modern bir kent haline getirene dek çalışmaları sürdüreceklerini söylerken, bu projeler için kafa yoran emek veren ve özverili şekilde çalışmalar yürüterek elini taşın altına koyan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun, her şey Tarsus ve Halkımız için dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*