BAŞKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN: SORMAYA DEVAM EDECEĞİZ…

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki grup toplantısına katılarak partilileri selamladı.. ( Özge Elif Kızıl - Anadolu Ajansı )

 

 

 

 

BAŞKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN: SORMAYA DEVAM EDECEĞİZ…

Türkiye’de süren soruşturmadaki önemi ve Kaşıkçı’nın ailesi ve sevenleri için sormaya devam edeceğiz ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kaşıkçı’nın öldürülmesine kimlerin karıştığı, bedeninin nerede olduğu, Suudilerin iddia ettiği yerel işbirlikçinin kim olduğu sorularının hâlâ cevapsız olduğunu belirterek, Suudi yetkililerin bu konuları cevaplamayı reddettiği bilgisini paylaştı.

Kaşıkçı cinayeti ile ilgili Suudiler tarafından 18 kişinin tutuklandığını ve cinayet emrinin Suudi yönetiminin en üst katmanlarından geldiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bazıları bu problemin zaman içinde unutulacağını düşünüyor.

Ama biz bu soruları Türkiye’de süren soruşturmadaki önemi ve Kaşıkçı’nın ailesi ve sevenleri için sormaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Cinayetle ilgili bulguların aralarında ABD’nin de bulunduğu Türkiye’nin dost ve müttefikleri ile paylaşıldığı belirtilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan ve Türkiye’nin arasındaki dostane ilişkiden memnun olduklarını vurgulayarak, “Bir an bile Kâbe’nin koruyucusu Kral Selman’ın Kaşıkçı için vurma emri verdiğine inanmadım” dedi.

ARADAKİ DOSTLUK CİNAYETİN ARAŞTIRILMASINA ENGEL DEĞİL… 

Cinayetin Suudi Arabistan’ın resmi politikalarını yansıttığına inanmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kaşıkçı cinayetinin Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki bir problemi de göstermediğini ifade etti. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aradaki dostluğun önceden planlanmış ve kabul edilemez bir cinayetin araştırılmasına engel olmadığını da vurguladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*