BAŞKAN CAN, ‘’TARİHİ TİCARET MERKEZİMİZİN 1. ETABI HAYIRLI OLSUN

 

 

 

 

BAŞKAN CAN, ‘’TARİHİ TİCARET MERKEZİMİZİN 1. ETABI TARUSUS’UMUZA HAYIRLI, UĞURLU OLSUN’’

 Tarsus Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Tarihi Ticaret Merkezi Çevre Düzenleme ve Sağlıklaştırma Projesi’nin birinci etabı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Programda ilk söz alan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, görevde oldukları süre boyunca yaptıkları projelerden bahsetti. Yeni dönemde yapılacak projeler hakkında bilgiler verdi.

Tarihi Ticaret Merkezi projesine de değinen Başkan Can, “Tarihi Ticaret Merkezimizin 1’nci Etabı, 3 milyon Mersin Valiliği, 6.5 milyon Tarsus Belediyesi olmak üzere toplamda 9.5 milyon TL maliyetle yapıldı. 2’nci etap ihalemizi yaptık, KDV dahil 2 milyon 750 bin TL dir. İhale süreci devam etmektedir. Bu ihalemiz bittikten sonra etap etap devam edeceğiz. Ulucami’nin karşısı tarafından başlayarak, Şekerbank arasındaki yoldaki dükkanlarımızı da bu hale getireceğiz. Tabi Tarsus’umuz 10 bin yıllık bir geçmişe sahip. Buralar sit alanı. Koruma amaçlı planları yapmak, onaylatmak iğneyle kuyu kazmak misali uzun sürüyor ama sonuçları güzel oluyor. Bütün esnaflarımıza vermiş olduğumuz rahatsızlıktan ötürü aflarına sığınıyoruz. Anlayışlarınıza sığınıyoruz. Bildiğiniz gibi şehrimizi güzelleştirirken, esnaflarımızın da dükkanlarını güzelleştirdik. Ve kendilerinden 1 lira para almadık. Hem de dükkanları değer kazandı. Tarihi Ticaret Merkezimiz hem esnaflarımıza, hem de Tarsus’umuza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Başkan Can, “Şu anda Cumhur İttifakı adayı olarak huzurlarınızdayım. Aynı zamanda Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Hamit Tuna başkanımızında yanındayız. Hem Tarsus’ta, hem de Mersin de seçimi kazanarak şehrimize hizmet edeceğiz inşallah. Buradan hem AK parti milletvekillerine hem de diğer Mersin Milletvekillerimize verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah yeni dönemde iktidarımızın gücüyle şehrimizi çok iyi yerlere getireceğiz, kalkındıracağız. 31 Mart akşamına kadar çalışacağız, çalışacağız ve 31 Martta bayram yapacağız inşallah. Cumhur İttifakı demek vatan demek, millet demek, bayrak demektir” şeklinde sözlerini bitirdi.

“Mersin genelinde ve Tarsus özelinde her alanda birçok yatırımlar yapıldığını söyleyen Mersin Valisi Ali İhsan Su, bu yatırımların yapılmaya devam edeceğini ifade etti.

Vali Su, ‘’Başkanımız yaptıkları yatırımları anlattı. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bir teşekkür de Bakanımız Lütfü Elvan beye etmek istiyorum. Kendisi Mersin genelinde ki bütün yatırımlarla bizzat ilgilendi. Tarihi Ticaret Merkezi hizmetimizin Tarsus’umuza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Tarsus’ta birliktelik olduğunu, dayanışmanın olduğunu belirten AKP Mersin Milletvekili Lütfü Elvan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Sn.Lütfi Elvan ‘’Sizlerde vatan aşkı var. Sizlerde devlet aşkı var. Sizler de Al Bayrak aşkı var. Allah hepinizden razı olsun’’ dedi.

Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Elvan, ‘’Tarsus sıradan bir şehir değil. Tarsus Medeniyetlere beşiklik etmiş Türkiyemizin en önemli kentlerinden biridir. Bugün bu proje gerçekten çok önemli. Daha yapacak çok işimiz var. Bunu yaparken Tarsus’ta Şevket Başkanımız, Mersin inşallah Hamit Tuna Başkanımız, Ankarada milletvekillerimiz omuzomuza Tarsus’a hizmet edeceğiz. Memleketimize hizmet edeceğiz. Cumhur ittifakı demek, vatanını, albayrağını seven kardeşlerimizin milletimizin oluşturduğu bir ittifaktır. Bundan sonraki süreçte de bu vatan için millet için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Tarihi Ticaret Merkezi Tarsus’umuza ve esnaflarımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadeleri yer verdi.

Program kurban kesimi, edilen dualar ve kurdele merasimi ile son buldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*