BAŞKAN BOZDOĞAN, ZABITA TEŞKİLATI’NIN KURULUŞUNUN 194. YILINI KUTLADI

  • 20200907_650651_1.jpeg
  • 20200907_650983_2.jpeg
  • 20200907_651142_3.jpeg
  • 20200907_651223_4.jpeg

 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Zabıta Teşkilatı’nın Kuruluşunun 194. Yılı nedeniyle belediye bünyesinde görevli Zabıta Müdürlüğü personelini ziyaret ederek birlikte pasta kesti.

Zabıta Müdürlüğünde görevli kadın zabıta memurlarına çiçek takdim eden Başkan Bozdoğan, Zabıta Teşkilatının Kuruluşunun 194. Yılını kutladı.

Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan burada yaptığı konuşmada; “Türkiye’nin en köklü kuruluşu, bugün 194. Yıl oldu. Arkadaşlar özellikle çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bu kentte en çok istediğim. Yasal çerçeveler içerisinde uzlaşma yolunu her zaman halkımıza göstermeniz. Bizim yumruğumuz sıkılı olursa o insanlarla el sıkışamayız. O yüzden sıkılı bir yumrukla onların karşısına hiçbir zaman gitmeyelim. Çözebileceğimiz veya anlaşabileceğimiz noktalarda onlara yardımcı olmaya çalışalım. Tabi bunlar yasal çerçeveler içerisinde olacak. Yapacağımız görevde özellikle o insanların neticede esnafların mağdur duruma düşmelerini önlemek birazda bizim elimizde, daha çok konuşarak, iletişime geçerek, uzlaşarak bunu yapmanızı çok istiyorum. Az sayıda personelle çok büyük iş yapıyorsunuz. Gönül isterdi ki 100’den fazla bir kadromuz olsun ama maalesef yılların getirdiği yapılandırma bize bu olanağı tanımadı. Bir türlü alımları yapamadık. Ama bütçe aktarımına bağlı olarak ta ilerdeki dönemlerde ilk düşündüğümüz yer zabıta müdürlüğü olacaktır. Çünkü eminim burada bir arkadaşımız 3 kişinin görevini yapıyor şu anda, kolay bir şey değil üzerinize düşen sorumluluk. Tekrar bugüne kadarki olan çalışmalarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Gününüz kutlu olsun” dedi.

Tarsus Belediyesi Zabıta Müdürü Uğur Bozan ise Sayın Başkanımızın Teşkilatımızın kuruluşu nedeniyle bizlerle bir araya gelmesinden ötürü kendisine mesai arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Elimizden geldiğince başkanımız bize bu görevi takdim ettiği süreçten bu yana bütün zorluklara karşı çalışmalarımızı sürdürdük ve bundan sonra da bütün gayretlerle görevimizi en iyi şekilde yasal çerçeveler dahilinde yerine getireceğiz, dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*