BAŞKAN BOZDOĞAN; “ HER MUHTARLIĞA PERSONEL GÖREVLENDİRECEĞİZ…

 

 

 

BAŞKAN BOZDOĞAN; “ HER MUHTARLIĞA PERSONEL GÖREVLENDİRECEĞİZ…

Kentteki muhtarlarla iftar yemeğinde bir araya gelen Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, belediyenin işbirlikçilerinin muhtarlar olduğunu belirterek, “Kentte bulunan bütün muhtarlıklara Tarsus Belediyesi’ni temsil edecek birer personel görevlendireceğiz” dedi.

“Bu Kenti Ortak Akılla Yöneteceğiz”

Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus ve Çamlıyayla Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Naci Güllü ve kentteki muhtarlarla Belediye Tesisleri içerisinde düzenlenen iftar yemeğinde buluştu. Programa başkan yardımcılarından Ünzile Kuru, Ali Dinsever, Ali Erhan Okyay, Muttallip Bobuşoğlu ve meclis üyeleri katıldı. Tarsus’u ortak akılla yönetilmesi gerektiğini belirten Başkan Bozdoğan, “Belediyenin kurumsal işbirlikçileri muhtarlarımızdır. Benim başarım sizin başarınızdır, sizin başarısızlığınız benim başarısızlığımdır. Her gittiğim yerde bu kenti yönetirken öncelikle ortak aklın yönetmesi gerektiğini ve demokrasi adına yönetimde söz sahibi olan muhtarlarımız önceliklidir. Çünkü sizler bulunduğunuz köyün, bulunduğunuz mahallenin aynı zamanda belediye başkanısınız” ifadelerini kullandı.

“Muhtarlarımız İstek Ve Şikâyetlerini Anında Bizlere Ulaştırabilecek

Bozdoğan, istihdama yönelik çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyerek, her bir muhtarın yanına belediyeyi temsil edecek bir personelin görevlendireceğini dile getirdi. Başkan Bozdoğan, konuşmasına şu ifadelere yer verdi; “Türkiye’de belki de köy bazında, mahalle bazında olmayan her muhtarımızın yanına mutlaka ama mutlaka belediyeyi temsil eden muhtarlarımıza yardımcı olacak bir elemanımızı görevlendireceğiz. Bununla ilgili çalışma başlattık. Sizlerle ilerde yapacağımız çalışmalarda muhtarlarımıza ne gibi sözler verdik, neleri yapacağız tek tek izah edeceğim. Emin olun ki sizin bir günde yaptığınız eylemi veya faaliyeti anı anına belediyeye ulaşacak ve belediyeden gereken desteği alacaksınız. Herkesin bir amacı var bir hedefi var bir de hantal yapı oluşturan faaliyetler vardır. Bizim sorunumuz o hantal yapı oluşturan faaliyetlerle uğraşmak değil, en üstteki hedefimize amacımıza ulaşmaktır.”

“Her Köye Sağlık İstasyonu Kuracağız”

Kurulacak üretici kooperatifleri ile ilgili kendisini dinleyen muhataralara bilgi veren Bozdoğan, üreten, çalışan ve ev hanımı kadınlar pozitif ayrıcalık tanıyacaklarını söyledi. Her köye sağlık istasyonu açacaklarını belirten Başkan Bozdoğan; “ O sağlık istasyonlarında hem ilk yardım konusunda hem de sağlıkla ilgili enjeksiyon veya serum takılması gibi birçok hizmet olacak. İşçi sağlığı ve mesleki hastalıklarla ilgili tıp merkezinin kurulması yönünde çalışmamız var. Kendi belediyemiz bünyesinde bu sağlık ve geliştirme birimini kurup, o hizmeti vererek belediyemize dolayısıyla Tarsus’umuza katkıda bulunduracağız. Bu Türkiye’deki tek modeldir, ilk modeldir. Bu projenin Tarsus’taki esnaflarımıza da büyük bir katkısı olacak” şeklinde konuştu.

“Uğruna Öleceğim Bir Tarsus Var”

Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan son olarak konuşmasına şu şekilde devam etti; “Biliyorsunuz en büyük yatırım, insana yatırımdır. İnsana yatırım aynı zamanda kente yatırımdır. Benim sizlerden de ricam yüreğimizin ortak olması. Yani hayatımızı nesnelere değil, tamamen öznelere adayıp şu kentin özellikle tarihiyle ve tarımıyla birlikte en iyi yere gelmesi için mücadele edelim. Mahatma Gandi’nin hiç unutamadığım bir sözü vardı; “Uğruna öleceğim çok davam var ama uğruna öldüreceğim hiçbir dava yok ”demişti. Benim için de öyle. Uğruna öleceğim bir Tarsus var. 33 yıllık meslek hayatımda geldiğim tek bir nokta var. Sadece ve sadece insana saygı, insana sevgi.Programın ardından tüm muhtarlara üç boyutlu Atatürk portresi hediye edildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*